HAJDUK U TEŠKOJ UTAKMICI USPIO SLOMITI LOKOMOTIVU! Navijači zviždali sucu, a onda se ukazao heroj Poljuda!

Autor: F.F

U sklopu desetog kola HNL-a na Poljudu je gostovala Lokomotiva. U Hajduku vlada velika euforija nakon dolaska Subašića i Melnjaka te su navijači jedva dočekali pružiti podršku igračima, ali i upravi.

Hajduk je pobjedom zadržao priključak za Rijekom, Osijekom i Dinamom koji su svi redom slavili. Sjajna vijest za Bile bio je povratak Lovrencsicsa. Krovinović nije nastupito zbog tri prikupljena žuta kartona.

Glavni sudac utakmice bio je Ivan Bebek, a u devetoj minuti se već našao na udaru navijača. Naime, Bebek nije pao na Livajino simuliranje u kaznenom prostoru nego ga je nagradio žutim kartonom. I navijači i Livaja burno su reagirali, ali se igra nastavila dalje. Hajduk je pritiskao, ali nikako nije mogao doći do toliko željenog pogotka. Bilo je nekoliko izglednih situacija s obje strane, ali se na predah išlo bez pogodaka. U drugom dijelu Hajduk je malo pao, navijači su i dalje bili ljuti na Bebeka te su s pažnjom pratili svaki njegov potez.

U 69. minuti Pivarić je mogao šokirati Poljud, ali iz izgledne situacije šalje loptu preko gola. U dimu od bakljade koju je priuštila Torcida, Livaja je prvo zatresao stativu, a potom je u 81. minuti glavom na asistenciju Mlakara zabio za 1:0. Bebek je dugo pregledavao snimku, ali pogodak je priznat. U pitanju su zaista bili milimetri.

Sudac je dodao čak osam minuta nadokande, ali nije došlo do promjene rezultata te je Hajduk upisao važna tri boda. Prva na ljestvici ostaje Rijeka s 20 bodova, prati ju Osijek s istim brojem, dok su Dinamo i Hajduk treći, odnosno četvrti sa 19 bodova. Valja nadodati kako je Osijek odigrao deset susreta, Rijeka i Hajduk po devet, a Dinamo osam utakmica.

HAJDUK – LOKOMOTIVA (0:0)

KRAJ! Hajduk je došao do bitnih bodova teže od očekivanog!

93′ – Hajduku je bitna svaka minuta, Atanasov se žali na grčeve

90′ –  Sudac je dodao osam minuta nadoknade, a iz igre je izašao strijelac Livaja, mijenja ga Čuić

87′ – Promjena kod gostiju, ušao je Artistico umjesto Pivarića, možda i tragičara Lokomotive zbog propuštene velike prigode

84′ – Bebek je dugo gledao ponovljenu snimku, pogodak je priznat!

81′ – GOOOOL! Hajduk je napokon probio Nevistića, Livaja zabija na asistenciju Mlakara, krasno je utrčao i glavom zakucao loptu za 1:0!

76′ – Vidljivost je slaba od dima, ali Livaja je imao šansu utakmice! Zatresao je stativu, Nevistić je bio nemoćan

74′ – Torcida priredila bakljadu, Poljud u dimu

70′ –  Promjene kod gostiju, izašao je Aliyua, a ulazi Florucz, dok će Đira zamijeniti Maleša.

69′ – Kakva prigoda za Lokomotivu! Pivarić se našao u petercu u fantastičnoj poziciji i šalje loptu preko gola! Poljud je u sekundi utihnuo!

67′ – Dvostruka promjena kod Hajduka, ušli su Ljubičić i Kačaniklić, a igru su napustili Biuk i Fossati

67′ – Hajduk je očigledno pao, Biuk pokušava nekim solo prodorima, ali sve je bezopasno

62′ – Žuti karton za Marića, u međuvremenu su se čuli i prvi zvižduci navijača, ali nisu upućeni glavnom sucu

57′ – Požutio je Kačavenda zbog lakta u duelu s Hajdukovcem

57′ – Promjena i kod Lokomotive, izašao je Dabro, a u igru je ušao Kulenović

52′ – Hajduk u nekim trenucima izgleda i preofenzivno nastrojen, Lokomotiva bi tu mogla pronaći priliku za kontranapad

48′ – Hajduk je prešao na formaciju 4-3-3 ulaskom Vukovića, Livaja će zaigrati u vrhu napada

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme, Gustafsson odmah radi promjenu; ušao je Vuković, a igru je napustio Sahiti

Kraj prvog djela, Hajduk je pritiskao, ali nema pogodaka! Navijači su u nekoliko navrata burno reagirali na glavnog suca Bebeka!

43′ – Kačavenda je lijepo proigrao Pivarića, ali bivši Dinamovac puca daleko od gola

41′ – Ponovno je Poljud poludio! Simić je zaradio žuti karton zbog prosvjeda nakon prekršaja Maleša nad Sahitijem, a to se nikako nije svidjelo navijačima Hajduka! Očito nisu primijetili da je požutio i Maleš

39′ – Zaprijetila i Lokomotiva! Kačavenda je pucao iz dobre pozicije, ali udarac je blokiran! Moglo je biti opasno za Kalinića

36′ – Poljud je ponovno ljut! Tražili su žuti zbog prekršaja na Simiću, ali Bebek ne reagira

35′ – I dalje traje velika borba, ali još uvijek nema pogodaka. Najviše će se pričati o padu Livaje u kaznenom prostoru

23′ – Traje velika borba, doslovno za svaki aut! Poludio je trener Lokomotive Čabraja zbog lopte sa strane za Hajduk

20′ – Teško živi Lokomotiva! Hajduk pritišće sve više, Zagrepčani nemaju odgovora na pritisak Splićana!

17′ – Velika šansa za Sahitija, a još bolja obrana Nevistića! Lijepo ga je uposlio Livaja, ali bivši golman Rijeke fantastično brani!

9′ – Poljud je izgorio! Livaja je pao u šesnaestercu, ali ništa od kaznenog udarca! Igrač Bilih zaradio je žuti zbog prigovaranja Bebeku!

6′ – Sada je zaprijetila Lokomotiva, Maleš je pucao nakon povratne lopte, ali udarac odlazi pokraj gola

5′ – Hajduk je složio lijepu akciju preko Biuka, lopta je došla do Lovrencsicsa, ali ovaj prejako ubacuje

4′ – Lokomotiva hrabro stoji na početku susreta

1′ – Utakmica je počela!

Sastavi:

Hajduk (4-2-3-1): Kalinić – Lovrencsics, Simić, Elez, Čolina – Atanasov, Fossati – Sahiti, Biuk, Livaja – Mlakar

Lokomotiva (4-2-3-1):  Nevistić – Milićević, De Haas, Soldo, Cipetić – Maleš, Marić – Kačavenda, Aliyu, Pivarić – Dabro