TINEJDŽER I LIVAJA ZABILI ZA HRVATSKU! Jako bitna pobjeda Vatrenih, ali i nove brige za Dalića!

Autor: P.V.

Hrvatska je slavila 3:0 na Cipru. Sjajna pobjeda Vatrenih, iako je bilo i dosta promašaja. Pa i penal, od strane Modrića

Nakon početnih neuvjerljivih 10-ak minuta, Hrvatska se protiv možda i najlošije reprezentacije u skupini postavila autoritativno te je nizala prilike, no povela je tek u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

Prvu priliku za pogodak imao je Kramarić u 13. minuti nakon lijepe akcije debitanta Stanišića i Vlašića, no pokušaj vođe napada “vatrenih” nije bo precizan. Samo minutu potom pokušao je i Sosa, no vratar Cipra Michael nagovijestio je kako je odlično raspoložen. Perišić je bio nerješiva enigma na lijevom krilu hrvatskog napada za ciparsku obranu, u 21. minuti sjurio se u kazneni prostor, ali njegov udarac iskosa Michael je uspio zaustaviti.

Činilo se kako je Hrvatska povela u 23. minuti kada je Perišić još jednom pobjegao svojim čuvarima, a zatim povratnom loptom pronašao Kramarića u srcu kaznenog prostora. Nakon manjeg petljanja Kramarić je zatresao mrežu, ali uslijedila je poduža provjera putem VAR-a kojom je ustanovljeno da je Perišić bio u minimalnom zaleđu prilikom Sosina dodavanja.

Novu šansu Perišić je imao u 31. minuti, no tada je njegov pokušaj prohujao pored lijeve vratnice. Stanišić i Kramarić dobro su kombinirali u 35. minuti, Kramarić se “lažnjakom” izborio za udarac sa 15-ak metara, no opet se istaknuo Michael.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela stvari u svoje ruke preuzeo je kapetan Modrić koji je podijelio dvije sjajne lopte iza domaće obrane. Prvi put je Modrić proigrao Sosu čiji je ubačaj blokiran, no lopta je ipak stigla do Kramarića čiji pokušaj sa sedam-osam metara je domaći vratar uz pomoć svojih braniča uspio obraniti. No, samo minutu potom uslijedila je brza kombinacija Kramarića, Sose i Modrića nkon koje je Modrić proigrao Perišića koji je pobjegao svom čuvaru Psaltisu i zatim s pet metara pogodio suprotni kut.

Imala je Hrvatska priliku već početkom drugog poluvremena riješiti pitanje pobjednika kada je Kramarić nakon dodavanja Kovačića izborio kazneni udarac u srazu s dvojicom ciparskih braniča. Loptu je uzeo Modrić, ali Michael je uspio zaustaviti i udarac hrvatskog kapetana s bijele točke u 54. minuti.

Pokušao je i Vlašić u 59. minuti nakon dvostrukog proigravanja s Perišićem, no njegov udarac s osam metara nije bio precizan.

Uslijedilo je zatišje u igri hrvatske reprezentacije koje je prekinuto ulaskom Brekala i Livaje u 69. minuti umjesto Vlašića i Kramarića. Svježe napadačke snage donijele su novi val napada i prilika, u 74. minuti Perišić se ubacio s lijevog krila u kazneni prostor te oštro šutirao sa 14 metara, no opet je Michael bio na visini zadatka. Ciparski golm zaustavio je i pokušaj Brekala sa 20-ak metara u 76. minuti, dok je udarac Modrića u 77. prohujao pored vratnice.

Ipak, u 80. minuti Hrvatska je stigla do osiguranja pobjede. Sosa je izveo udarac iz kuta, lopta je stigla do Gvardiola na drugoj vratnici, a mladi stoper je iz blizine postigao svoj prvi pogodak za reprezentaciju.

Konačni rezultat produkt je suradnje pričuvnih igrača, u sudačkoj nadoknadi Brekalo se izborio za loptu u domaćem kaznenom prostoru te lijepo uočio utrčavanje Livaje. Napadač Hajduka iskoristio je dodavanje krila Torina te mirno zatresao mrežu za zasluženo uvjerljivu pobjedu Hrvatske.

S ova tri boda Hrvatska je ostala na vrhu ljestvice, ima 16 bodova, kao i druga Rusija. Treća je Slovenija sa 10 bodova, četvrta Slovačka s devet, dok su na dnu Malta i Cipar sa po četiri boda.

CIPAR – HRVATSKA (0:3)

92′ – GOOOOL! Brekalo se sjajno snašao u šesnaestercu, a potom krasno uposlio Livaju koji ima lagan zadatak i to je 3:0!

90′ – Utakmica će se igrati još tri minute

85′ – Sotiriou je napustio igru, ušao je Kakoulis

84′ – Uz gromoglasan plijesak iz igre izlazi Modrić, a mijenja ga Ivanušec, teren je napustio i Brozović te imamo još jednog debitanta, Jakić će dobiti posljednjih desetak minuta!

80′ – GOOOOL! Napokon je Hrvatska zabila i taj drugi pogodak! Lopta se odbila do Gvardiola koji postiže svoji prvi pogodak za Vatrene!

78′ – Modrić je probao lijevom nogom sa 16 metara, ali lopta odlazi tik uz vratnicu, Hrvatska je uputila ćak 25 udaraca!

76′ – Sjajan udarac Brekala s 20-ak metara i ponovno sjajno brani Michael! Čovjek je danas fantastičan!

76′ – Sosa je krasno ubacio, Pašalić je probao glavom, ali na kraju samo korner za Hrvatsku

74′ – Gužva u šesnaestercu Cipra, lopta se odbijala, ali ništa od svega…U nastavku je Perišić dobro pucao, ali danas sjajni Michael ponovno brani

71′ – Izgledna situacija za Hrvatsku, Sosa je htio uposliti Livaju, ali se Cipar obranio

69′ – Istu stvar radi i izbornik Cipra, ušli su Kyriakou i Loizou, a iz igre su izašli Artymatas i Papoulis

68′ – Dvostruka promjena kod Vatrenih, Kramarić i Vlašić su napustili igru, a na teren su ušli Livaja i Brekalo

63′ – Promjena i u hrvatskim redovima, izašao je Kovačić, a u igru je ušao Pašalić

62′ – Stanišić je zaradio žuti karton u svojem debiju nakon prekršaja na našoj polovici

61′ – Druga promjena kod Cipra, ušao je Antoniadis, a svoje je za danas odradio Avraam

59′ – Krasna akcija Perišića i Vlašića, dupli pas i igrač West Hama je sam istrčao pred Michaela, ali puca pokraj gola!

55′ – Kastanos je pao kao pokošen nakon jednog trka uz Kovačića

54′ – BRANI MICHAEL! Modrić je pucao u svoju lijevu stranu, ali golman Cipra brani, ostaje 1:0!

52′ – Kazneni udarac za Hrvatsku! Modrić je lijepo uposlio Kramarića kojeg ruše u šesnaestercu i sudac svira najstrožu kaznu

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme, Ciprani odmah mijenjaju, izašao je Pittas, a ušao je Tzionis

Kraj prvog djela, Hrvatska je na samom kraju poluvremena povela 1:0

47′ – GOOOL! Modrić je prekrasno uposlio Perišića, koji se sjajno od hrvao obrambenom igraču i pogodio za 1:0!

46′ – Velika šansa za Hrvatsku! Modrić je lijepo uposlio Sosu je bio na strani ubacio, lopta se nekako odbila do Kramarića, ali njegov udarac blokiraju Avraam i Michael u isto vrijeme! Ostaje 0:0!

45′ – Sudac je produžio prvo poluvrijeme dvije minute

43′ – Avraam je nagazio Stanišića, slobodan udarac za Hrvatsku, ali ništa od svega

40′ – Najopasniji Cipranin, Sotiriou, našao se u sjajnoj poziciji, ali suci sviraju zaleđe! Livaković je za svaki slučaj obranio njegov udarac

38′ – Prvi korner za Ciprane na ovoj utakmici

31′ – Perišić je imao dobru šansu, pucao je s lijeve strane, ali lopta odlazi pokraj gola

30′ – Hrvatska ima loptu u nogama 73% vremena, pritišće, ali još uvijek ništa

25′ – Ipak ništa od pogotka, nakon pregleda VAR-a, suci su ustanovili da je Perišić bio u zaleđu i ništa od Kramarićevog gola, ostaje 0:0

23′ – Lijepo je Sosa uposlio Perišića, ovaj ubacio u sredinu gdje se Kramarić dobro snašao i Hrvatska vodi 1:0!

21′ – Perišić se lijepo izbacio na desnu nogu i pucao u bliži kut, ali Michael ponovno dobro brani, novi korner za Hrvatsku

20′ – Vlašić se nekako probiju kroz dvojicu i pucao prema golu, ali lopta odlazi iznad vrata

18′ – Kakav slalom kapetana Modrića, lijepo je zavarao nekoliko igrača i na kraju je iz teške pozicije uputio loptu prema sredini šesnaesterca, ali ju je golman izbacio u korner

14′ – Dobar pokušaj Sose! Nakon kornera je lopta došla do našeg lijevog beka koji je lijepo pucao, ali Michael brani paradom

14′ – Probao je Perišić, ali njegov udarac je blokiran i odlazi lopta u korner

13′ – Prva prava šansa za Hrvatsku! Stanišić je lijepo gurnuo loptu za Vlašića na krilu koji je uposlio Kramarića u sredini, ali ovaj iz dobre pozicije šalje loptu visoko iznad gola!

8′ – Sudac je malo zasmetao kod lopte te su Ciprani pokušali iznenaditi Hrvatsku, ali je Gvardiol sjajno reagirao i stopirao još jedan napad

5′ – Hrvatska je polako počela dominirati, pokušali smo u dva navrata preko Stanišića i Sose, ali bez prave šanse

1′ – Odmah je pogriješila hrvatska obrana i Sotiriou je krenuo prema Livakoviću, ali su na svu sreću ispravili svoju pogrešku i Gvardiol je blokirao pokušaj najopasnijeg Cipranina

1′ – Počela je utakmica, ajmo Vatreni!

CIPAR (3-4-3): Michael – Andreou, Storeiou, Ioannou – Psaltis, Artymatas, Kastanos, Avraam – Pittas, Sotiriou, Papoulis

HRVATSKA (4-2-3-1): Livaković – Sosa, Gvardiol, Ćaleta-Car, Stanišić – Kovačić, Brozović – Perišić, Modrić, Vlašić – Kramarić