DINAMO OSIGURAO EUROPU NAJMANJE DO BOŽIĆA! Kapetan s dva gola vodio Plave do pobjede

Autor: Matija Majdak

Dinamo će opet igrati Europu najmanje do Božića! Na Maksimiru su u play-offu Europske lige pobijedili Floru 3:1 te izborili skupine tog natjecanja.

Plavi su sjajno otvorili te već u 11. minuti poveli preko Gavranovića.

Kada je u 27. minuti Ademi zabio nakon sjajne akcije Dinama činilo se da je sve gotovo.

No, za dramu u završnici pobrinuo se Sinyavskiy koji se u 65. minuti oslobodio čuvara i pogodio u prvi kut Livakovićevog gola za 1:2.

Bilo kakve sumnje oko prolaska dalje Dinamo je riješio u 87. minuti kada je kapetan Ademi okrunio još jednu sjajnu utakmicu Plavih i stigao do drugog gola na utakmici.

Momčad Zorana Mamića osigurala je tako najmanje 2,9 milijuna eura, kao i još šest europskih utakmica.

Tko ih čeka u skupinama, saznat će u petak u 13 sati na ždrijebu.

Dinamo – Flora 3:1

Tijek utakmice:

-90′- Gotova je utakmica na Maksimiru, Dinamo je slavio 3:1.

-90′ – Junak večerašnje utakmice Arijan Ademi sad se ozlijedio te je šepajući napustio teren.

-87′ – DINAMO IMA EUROPSKU LIGU! Ademi za 3:1. Petković je sjajno proigrao Ademija, koji lijepo pogađa za 3:1 te stiže do drugog gola na utakmici.

-82′ – Majer je izašao, a priliku je dobio Kastrati.

-78′ – Stao je Dinamo malo u nastavku. Pred nama je zanimljiva završnica utakmice.

-68′ – Dvije izmjene kod Dinama. Oršić i Gavranović su vani, a Ivanušec i Gojak na terenu.

-65′ – Flora se vraća u igru. Sinyavskiy se oslobodio čuvara i pucao iskosa s lijeve strane s nekih 16 metara u prvi kut gola Livakovića i pogodio za 1:2.

-54′ – Prijete opet gosti, no udarac Allikua odlazi pokraj gola.

-53′ – Odgovorio je odmah Dinamo preko Oršića koji pogađa okvir gola.

-52′- Sinyavskiy je zaprijetio sa 16 metara, a brani to Livaković.

-46′ – Krenulo je drugo poluvrijeme, nema promjena u momčadima.

-45′ – Gotovo je prvih 45 minuta! Dinamo ima 2:0 i sigurno kroči prema europskoj jeseni.

-42′ – Zaprijetio je prvo Leovac pa Petković, no odlazi to pokraj gola.

-35′ – Majer je pokušao izravno iz kuta, ali završilo je to u vanjskom dijelu mreže.

-29′- Stojanoviću je lopta prešla preko noge nakon ubačaja s desne strane i završnica na prečki.

-27′- IDE DINAMO PREMA SKUPINAMA EUROPSKE LIGE. Petković je dao iza obrane Flore za Gavranovića, koji nesebično dodaje za Ademija i to je 2:0.

-21′- Sinyavskiy se oslobodio čuvara na rubu šesnaesterca iskosa s lijeve strane i gađao suprotni kut, no Livaković to sjajno brani.

-11′ – GOL U MAKSMIRU! Sjajnu akciju odigrali su dinamovci, Majer je slomio čuvara na desnoj strani i ubacio u sredinu gdje Gavranović pogađa za 1:0.

-7′ – Dinamo se postavio dominantno od prve minute, dok su se gosti orijentirali na kontre, a iz jedne takve zaprijetili preko Soometsa

-1′- Počela je utakmica u Maksimiru.

– Mamić se odlučio za vrlo ofenzivnu momčad: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Gvardiol, Leovc, Jakić, Majer, Ademi, Oršić, Gavranović, Petković.

– Utakmicu sudi turski sudac Ali Palabiyik.