RB LEIPZIG U POLUFINALU LIGE PRVAKA: Olmo i Adams srušili Atletico!

Autor: Matija Majdak

RB Leipzig drugi je polufinalist Lige prvaka nakon što je danas u Lisabonu s 2:1 pobijedio Atletico Madrid.

Nakon čvrstih prvih 45 minuta u kojima nije bilo golova, otvorilo se u 51. minuti kada je Olmo sjajno glavom pogodio nakon ubačaja Sabitzera s desne strane.

Atletico se u igru vratio u 70. minuti kada je Felix izborio penal, a onda ga i sam realizirao.

Gol za polufinale Leipzig je zabio u 88. minuti i to preko Adamsa koji je uz pomoć obrambenog igrača Atletica zabio s ruba šesnaesterca.

Leipzig je tako izborio polufinale gdje ih čeka PSG.

Tijek utakmice:

RB Leipzig – Atletico 2:1

90′ – GOTOVA JE UTAKMICA U LISABONU! Leipzig je u polufinalu Lige prvaka

88′ – LEIPZIG IMA NOVO VODSTVO! Angelino je dao povratnu loptu na rub šesnaesterca gdje ju je dočekao Adams, koji je opalio, te uz pomoć obrambenog igrača Atletica, od kojeg se lopta odbila, prevario Oblaka.

80′ – Sve je izglednije da ćemo u Lisabonu gledati produžetke.

70′ – ATLETICO IZJEDNAČIO IZ PENALA! Felix je srušen u šesnaestercu Leipziga, a sudac ovog puta pokazuje na bijelu točku. Felix sam preuzima odgovornost i zabija za 1:1.

62′ – Opet je Atleticov igrač pao u šesnaestercu Leipziga, ovog puta Lodi koji je zbog toga dobio žuti karton.

51′ – LEIPZIG VODI GOLOM OLMA! Ubacio je Sabitzer s desne strane, a Olmo je sjajno trznuo glavom i pogodio za 1:0. Gol pogledajte ovdje.

46′ – Počeo je nastavak utakmice, a momčadi ulaze s istim momčadima s kojima su započele utakmicu.

45′ – Gotovo je prvih 45 minuta! Kao što se i očekivalo gledali smo tvrdu utakmicu sa samo tri udarca u okvir gola, od čega su bila dva Atleticova.

35′ – POTEKLA JE KRV U LISABONU! Došlo je do sudara glavama Halstenberga i Savića nakon čega je obojici potekla krv. Liječnici su brzo reagirali i oba igrača će nastaviti susret.

30′ – Očekivano čvrsta utakmica u Lisabonu, Leipzig ima inicijativu i djeluje agresivnije, no mreže sad miruju.

15′ – Saul je pao u šesnaestercu Leipziga, ali sudac je samo pokazao da se igra dalje.

14′ – Odgovorio je Atletico! Carrasco je jako dobro pucao s lijeve strane, no Gulasci je sjajno reagirao i odbio to u korner.

4′- Zaprijetio je Leipzig! U dobroj prilici nakon kornera našao se Halstenberg, ali udarac iz voleja odlazi preko gola.

1′ – Počela je utakmica u Lisabonu

– Pobjednik ovog dvoboja u polufinalu ide na PSG.

– Stigli su sastavi, a za RB Leipzig će od prve minute igrati bivši dinamovac Dani Olmo.