DINAMO POKAZAO TKO JE ‘GAZDA’ HNL-A! Jedna situacija bila je presudna, svi su bili iznenađeni kad je to napravio!

Autor: F.F

Veliki derbi u Osijeku odlučen je pobjedom – gostiju. Dinamo je pokazao tko je “gazda” i čini se da su Modri ipak stepenicu iznad svih ostalih, iako moglo je možda biti i drugačije da je iskorišten penal…

Prvo ozbiljnije uzbuđenje dogodilo se u 18. minuti kad je Jakić pogodio vratnicu. Nakon toga Modri preuzimaju inicijativu, a u 33. minuti gosti i vode. Bila je to sjajna i brza akcija Modrih. Franjić je gurnuo do Jurića, a on preciznim dodavanjem s lijeve strane na drugoj vratnici pronašao Jakića koji bez većih problema trese mrežu domaćina.

U 57. minuti Bebek pokazuje da je Šutalo rukom udario Miereza u šesnaestercu. Pucao je Pilj što je mnoge iznenadilo jer obično je ovo zadatak za Miereza, a Livaković je obranio penal!

Kazna je brzo stigla, jer su Modri u 65. minuti povećali vodstvo. Oršić je ubacio iz slobodno udarca, lopta na lijevoj strani dolazi do Franjića koji šalje povratnu, pogađa Lončara, a on Ivušića kojem lopta od leđa ulazi u mrežu.

Do kraja utakmice Dinamo je “umrtvio” igru i zasluženo zadržao vodstvo, na kraju došao i do tri velika boda…

Osijek – Dinamo (0:2)

KRAJ! Dinamo je pobijedio 2:0, tko zna što bi bilo da je Osijek iskoristio kazneni udarac! Ovako pobjeda zasluženo ide Modrima

94′ – Škorić je pucao glavom nakon kornera, ali je lopta prohujala pokraj gola!

90′ – Sudac je dodao pet minuta nadoknade

86′ – Utakmica se primirla nakon drugog pogotka, Dinamo dobro kontrolira vodstvo

81′ – Druga promjena kod Dinama, ušao je Gojak, a igru je napustio Ivanušec

72′ – Prva promjena kod Dinama, igru je napustio Jurić, a umjesto njega je ušao Andrić

71′ – Sve više nervoze u osječkim redovima, sada je Kleinheisler reagirao žustro prema Moharramiju

65′ – GOOOOL! Dinamo vodi 2:0! Oršić je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je došla do Franjića koji u pokušaju da ubaci pogađa Lončara, a od njega se odbija u Ivušića i tek onda u gol! Puno sreće za prvake!

59′ – Došlo je do obračuna igrača Dinama i Osijeka, brzo su se skupili na sredini terena, a sve je smirio Bebek sa žutim kartonima za Škorića i Ristovskog

58′ – Brani Livaković! Pucao je Pilj, ali slabašno i preblizu golmanu, ostaje 0:1 za Dinamo!

57′ – Kazneni udarac za Osijek! Bebek je pogledao snimku i dosudio najstrožu kaznu! Žuti za Šutala!

56′ – VAR je pregledavao situaciju iz kaznenog udarca Dinama, Šutalo je srušio Miereza

53′ – Ponovno sjajna akcija i Jurić promašuje veliku šansu! Sam je izašao pred golmana, ali puca iznad gola

51′ – Lijepa akcija Dinama, Petković je poslao loptu prema Oršiću, ali Ivušić ju kupi ispred njega

46′ – Počelo je i drugo poluvrijeme velikog derbija, Bjelica mijenja čak tri igrača, ušli su Daku, Pilj i Fiolić, a izašli Žaper, Gržan i Bralić!

Kraj prvog djela, Dinamo zasluženo vodi pogotkom Jakića

45′ – Ponovno prijeti sjajno raspoloženi Jakić, ali u posljednji tren mu je obrana Osijeka blokirala udarac, korner za Modre

43′ – Proigrao je Osijek u završetku poluvremena, izborili su korner nakon jednog lijepog ubačaja

41′ – Evo i Osijeka napokon! Škorić je poslao dobru loptu prema Lončaru, ali ju ovaj nije najbolje zahvatio te odlazi daleko od gola

33′ – GOOOOL! Jurić je ostao sam na lijevoj strani te sjajno uposlio Jakića koji nije imao težak posao pospremiti loptu u mrežu!

31′ – Prvi žuti karton na utakmici ide Milošu zbog prigovora sucu

28′ – Oršić je baš raspoložen za udarce iz daljine, ovaj put proletilo je pokraj gola

23′ – Orišić je pucao i to silovito, ali lopta je pogodila vanjski dio mreže

18′ – Ponovno prijeti Dinamo! Kristijan Jakić je lijepo pucao, ali pogađa okvir gola! Ponovno je Ristovski zakuhao oduzetom loptom!

14′ – Evo i prve velike šanse na utakmici! Ristovski je lijepo uposlio Oršića, ovaj pucao prvi put, pa drugi nakon što mu je obrana blokirala udarac! Na kraju sjajna obrana Ivušića!

9′ – Dinamo je prvi put ozbiljnije došao do Osijekova gola, ali nikog nije bilo na kraju Oršićeva ubačaja

6′ – Nema velikih prilika, ali domaćini izgledaju nešto bolje i agresivnije

1′ – Odmah na startu je zaiskrilo, poriječkali su se Jakić i Kleinheisler, odmah u startu se vidi da je pravi derbi

1′ – Počeo je prvi današnji derbi iznimno zanimljivog dana u HNL-u!

SASTAVI:

Osijek (3-5-2): Ivušić – Bralić, Škorić, Lončar – Bartolec, Kleinheisler, Žaper, Nejašmić, Miloš – Gržan, Mierez

Dinamo (4-1-4-1): Livaković – Moharrami, Ristovski, Šutalo, Franjić – Jakić – Jurić, Ivanušec, Mišić, Oršić – Petković