BEZIDEJNOM DINAMO NIJE POMOGAO NI IGRAČ VIŠE! Livaković obranio penal i spasio Plave

Autor: Matija Majdak

Dinamo je u prvom kolu Europske lige na Maksimiru odigrao 0:0 protiv Feyernoorda.

Nizozemci su već u 8. minuti dobili sjajnu priliku za vodstvo nakon što je Jakić srušio Diemersa u šesnaestercu, no penal Berghuisu sjajno brani Livaković.

Malo smo toga vidjeli od Dinama u prvih 45 minuti, treba izdvojiti ubacivanje Oršića koje je umalo iznenadilo Bijlowa, no on sjajnom reakcijom čuva svoju mrežu.

Bezidejna je Mamićeva momčad bila i u nastavku utakmice sve do 72. minute kada gosti ostaju s igračem manje nakon što je Senesi neoprezno udario u glavu Ademija i dobio drugi žuti karton.

Samo pet minuta kasnije Ademi pada u šesnaestercu Feyenoorda, no sudac ovog puta pokazuje da se igra dalje.

Oršić je u 85. minuti fantastično opalio iz slobodnog udarca, da bi dvije minute kasnije vidjeli sjajnu akciju Plavih, no Bijlow pravovremenom reakcijom otklanja opasnost ispred Ivanušeca.

Za tjedan dana pred Dinamom je novo iskušenje, gostovanje u Moskvi kod CSKA.

Dinamo – Feyernoord 0:0

Tijek utakmice:

-90’+4 – Gotova je utakmica na Maksimiru. U slaboj utakmici Dinamo i Feyenoord odigrali su 0:0.

-90′ – Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

-87′ – Sjajna kombinacija dinamovaca. Ivanušec je izašao pred golmana Feyenoorda, no ovaj pravovremenom reakcijom čuva svoju mrežu.

-85′ – Opalio je Oršić iz slobodnog udarca s 30 metara, međutim Bijlow je na mjestu i odbija to.

-81′- Skakao je Petković nakon kornera, ali odlazi to preko gola.

-77′ – Pao je Ademi u kaznenom prostoru, skočili su svi, no sudac je samo pokazao da se igra dalje.

-72′ – Senesi je neoprezno startao prema glavi Ademija te zasluženo dobio drugi žuti karton, odnosno crveni. Kapetan Dinama dobio je povez oko glave, te bi trebao nastaviti utakmicu.

-72′ – Jakić je izašao, a ušao je Franjić.

-70′ – U naletu je bio Ivanušec nakon ubačaja s desne strane, ali ispred njega u korner odbija branič gostiju.

-69′ – Uistinu jako malo dobrog nogometa vidjeli smo večeras na Maksimiru. Puno grešaka, malo prilika…

-61′ – Zaiskrilo je na terenu nakon što je Senesi zaustavio Petkovića, no brzo je sudac sve primirio tako da je dao žuti karton braniču gostiju.

-54′ – Odlučio je reagirati Mamić. Gavranović i Kastrati napuštaju teren, a ulaze Petković i Ivanušec.

-53′ – Ništa novo na Maksimiru ni u nastavku, gosti imaju dominaciju, no prilika nema.

– 46′ – Kreće drugih 45 minuta, nema promjena u momčadima.

-45′ – Gotovo je prvih 45 minuta na Maksimiru! Nije bilo to dobro izdanje Dinama, pa se možemo nadati da će u nastavku to biti bolje.

-37′ – Nesporazum u obrani Dinama! Gvardiol i Lauritsen nisu se mogli dogovoriti tko čuva Linssena, koji je na kraju ostao sam, no udarac glavom ide ravno u Livakovića.

-32′- Kastrati je laktom udario Hapsa i požutio.

-28′ – Prva ozbiljnija prijetnja pred golom gostiju. Oršić je ubacivao za Gavranovića, no lopta je na kraju zamalo iznenadila Bijlowa, koji ipak sjajnom reakcijom zaustavlja neugodan udarac.

-25′ – Gosti prijete nakon kornera, ali udarac Hapsa odlazi pokraj gola.

-17′ – Zaprijetio je Majer udarcem iz daljino, no odlazi to preko gola.

-15′ – Toornstra je opalio s 20-ak metara, ali ravno u Livakovića.

-11′ – Dominantno su se postavili Nizozemci nakon promašenog penala.

-8′ – Berghuis je preuzeo odgovornost iz penala, snažno pucao, no Livaković je pogodio stranu i sjajno obranio.

-7′ – Neopreznost Jakića u šesnaestercu koji je srušio Diemersa, a sudac bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku.

– 5′ – Opasno je bilo sada pred golom Dinama, no udarac Linssena ide pokraj gola.

-1′- Počela je utakmica na Maksimiru.

Sastav Dinama: Livaković – Stojanović, Theophile, Lauritsen, Gvardiol – Kastrati, Jakić, Ademi, Majer – Oršić, Gavranović

– Sastav Feyenoorda: Bijlow – Nieuwkoop, Spajić, Senesi, Haps – Teixeria, Kokcu, Toornstra – Diemers, Linssen, Berghuis

– Utakmicu sudi Finac Mattias Gestranius.