Sanjin Strukic/PIXSELL

Uz blagoslov HNS-a Mamić, Šapina i suci namijestili finale Kupa

Autor: G.R.

Njemačko odvjetništvo i njihove tajne službe već su neko vrijeme u posjedu dokumenata na osnovu kojih bi hrvatske tajne službe ovih dana trebale sprovesti nova privođenja, samo ovoga puta s mnogo većim ribama nego li je to bio slučaj u akciji 'Offside'.

Prošlogodišnje finale hrvatskog nogometnog kupa namješteno je kako bi hrvatski prvak Dinamo slavio rezultatom 3:0. Točnije rečeno namještena je prva utakmica, a ako je vjerovati dokumentima koji su u posjedu Sportskih novosti glavni akteri ove montaže bili su Zoran Mamić, Ante Šapina, te sudac Bruno Marić.

Njemačko odvjetništvo i njihove tajne službe već su neko vrijeme u posjedu dokumenata na osnovu kojih bi hrvatske tajne službe ovih dana trebale sprovesti nova privođenja, samo ovoga puta s mnogo većim ribama nego li je to bio slučaj u akciji ‘Offside’.

Mozak cijele operacije, navodno je bio njemački Hrvat Ante Šapina, od ranije poznat široj javnosti zbog namještanja utakmica diljem Njemačke. On je, naime, doznao kako bi Dinamo po svemu sudeći trebao pobijediti Hajduka, te je na toj utakmici odlučio zaraditi novac. Međutim, zbog dugogodišnje dominacije zagrebačkih Plavih, koeficijent na pobjedu nije bio osobito visok.

U tom trenutku u priču se uključuje Zoran Mamić koji, navodno, ‘sređuje’ glavnog suca Brunu Marića, a sve sa ciljem namještanja točnog rezultata koji bi odgovarao Anti Šapini. Za cijeli je dogovor, ako je vjerovati SN-a, znao i vrh sudačke organizacije, a navodno i vodeći ljudi HNS-a.

Za one nešto kraćeg pamćenja treba podsjetiti kako je Dinamo već na poluvremenu iste utakmice vodio s 2:0, te je imao čak dva igrača više. U zaista nesvakidašnjih 45 minuta isključeni su Buljat i Linić.