UTAKMICA SEZONE U HNL-u, GOLIJADA U VELIKOJ GORICI! Rijeka slavila u posljednjim sekundama utakmice!

Autor: F.F

Rijeka je u ljepotici kola, a za sada i sezone, slavila protiv Gorice na gostovanju te je privremeno zauzela vrh tablice.

Nagovještaj golijade dogodio se već u 11. minuti, kada je Krešić srušio Mitrovića te je nakon intervencije VAR-a dosuđen kazneni udarac za domaćina. Siguran izvođač bio je Kristijan Lovrić.

Usljedile su dvije velike prilike Gorice, a potom i kazna za promašaje. Na 1:1 poravnao je Abass u 43. minuti na asistenciju Tomečaka.

Ljepotica kola

No, na predah su s vodstvom išli domaćini! Za 2:1 zabija Marjanović nakon gužve u šesnaestercu i sjajne obrane Zlomislića. Početkom drugog poluvremena Tomić mijenja te uvodi Vukčevića. Već u 46. minuti Rijeka dolazi do izjednačenja; prvi napad u drugom dijelu i Selahi postiže pogodak za 2:2.

Pet minuta kasnije veliki problemi za domaćina. Selahi je nakon prekrasne kontre Rijeke izašao sam pred golmana Gorice, Delfi ga ruši i sudac mu pokazuje izravni crveni karton jer je bio posljednji čovjek u obrani. Samo šest minuta kasnije Doka dira loptu rukom nakon udarca Abassa i sudac svira najstrožu kaznu. Siguran je bio Murić i Rijeka vodi 3:2.

Potom je uslijedio period mira na fantastičnoj utakmici. Sve do 90. minute mreže su mirovale, a tada u delirij domaće navijače baca Toni Fruk. No, slavlje domaćih trajalo je svega dvije minute, za 4:3 zabija Domagoj Pavičić, koji je ušao u 80. minuti susreta umjesto strijelca Selahija. Pavičić ove sezone igra dobar nogomet, a sada je stigla nagrada u posljednjim sekundama utakmice.

U 94. minuti utakmice VAR je provjeravao ima li kaznenog udarca za Goricu, ali ipak ništa od toga i domaćini razočarani odlaze s terena. Fantastična utakmica u kojoj su zaslužili minimalno bod, pogotovo kada uzmemo u obzir da su 40 minuta igrali s igračem manje. Ipak, Rijeka je bila sjajna te pokazala karakter do samog kraja i slavila u, za sad, najljepšoj utakmici ovosezonskog HNL-a.