UTAKMICA KOJA ĆE SE PAMTITI: Dinamo u zadnjoj minuti gubio, a s terena izašao kao pobjednik! Kako?

Autor: Andrija Kačić Karlin

Fenomenalna utakmica u Gorici, Dinamo je pobijedio Goricu s 4-3 iako je u 90. minuti gubio s 2-3. Dramatična završnica donijela je sreću Dinamu, a cijela utakmica bila je silno zanimljiva i napeta, a završnica je došla kao šlag na tortu.

Čudesno zanimljivo bilo je prvo poluvrijeme ogleda Gorice i Dinama. Napadi su se smjenjivali kao u košarci, lopta je klizila brzo, proigravanja su bila sjajna, ritam izvanredan. Epilog je bio sjajna četiri gola nakon 45 minuta i 2-2 prije nastavka.

U 12. minuti Špikić je proigrao Dieyea koji se našao sam pred Dinamovim vratarom i nije pogriješio. Gorica je utim trenucima nenadano pritiskala i njeno vodstvo j ebilo potpuno zasluženo.

Dinamose tek sredinom prvog dijela oslobodio pritiska, a u 34. minuti nakon dvije prigode konačno je zabio, atraktivno je pogodio Ivanušec.

U 40. minuti je Dinamo, pak, poveo s 2-1, akciju Ademija i Gavranovića točno je realizacijom završio Oršić.

Ali, Gorica je ove sezone sjajna, samo dvije minute kasnije Špikić je krasno prošao, asistirao Lovriću za izjednačenje. Bila je to utakmica za prste polizati, a Gorica je pokazala da je i više nego ravnopravna Dinamu.

Što smo se osvjedočili u nastavku. Sad je Gorica povela, sjajan nastup pogotkom zaokružio je agilni Špikić!

Dinamo je zapeo iz sve snage ne bi li izjednačio, ritam utakmice i dalje je bio visok. Gorica se svjesno povukla, Dinamo je imao premoć…
i u posljednjoj minuti jedanaesterc za Dinamo. Siguran realizator za 3-3 bio je Bruno Petković. Je li penal opravdano dosuđen nakon što je Musa zakačio Petkovića?

I onda, u nadoknadi kao demoralizirana Gorica primila je još jedan gol, strijelac u općem jurišu Dinama za 4-3 bio je Theophile-Catherine.