UNITED UZ POMOĆ VAR-a SRUŠIO BILIĆA! Atletico srušio Barcelonu, čudesna večer Haalanda u Berlinu!

Slaven Bilić još će pričekati na pobjedu u Premier ligi. U devetom kolu njegov WBA izgubio je na Old Traffordu kod Manchester Uniteda s 1:0.

Gol odluke zabio je Bruno Fernandes u 56. minuti iz ponovljenog penala. Naime, sudac je odlučio ponoviti udarac jer se golman gostiju Johnstone prerano bacio kod prvog pokušaja koji je obranio.

Inače, Bilićevoj momčadi je početkom drugog dijela dosuđen pa nakon intervencije VAR-a poništen penal.

United je pobjedom skočio na deveto mjesto s 13 bodova, dok WBA ostaje 18. s tri boda.

Atletico je u derbiju 10. kola španjolskog prvenstva s 1:0 pobijedio Barcelonu.

Nakon velike greške golmana Katalonaca koji je izletio na gotovo 40 metara od svog gola zabio je Carrasco koji je prvo provukao loptu kroz noge Nijemcu pa pogodio.

Atletico je drugi s 20 bodova, koliko ima i vodeći Real Sociedad, no momčad iz Madrida ima utakmicu manje. Barcelona je deseta s 11 bodova.

Borussia Dortmund je u osmom kolu Bundeslige u Berlinu svladala Herthu s 5:2, a čak četiri gola je postigao Norvežanin Erling Haaland.

Hertha je nakon prvih 45 minuta imala 1:0 golom Matheusa Cunhe (33), a onda je u drugom dijelu uslijedio Haalandov show – zabio je u 47., 49, 62. i 79. minuti za potpuni preokret kluba iz Dortmunda, za koji je strijelac još bio u Guerreiro (70). U 79. minuti Cunha je postigao iz penala svoj drugi gol za Herthu.

Borussia je iskoristila visoko vodstvo, pa je u drugom dijelu ušao 16-godišnji napadač Youssoufa Moukoko, koji je zamijenio upravo Haalanda i postao najmlađi igrač koji je ikad zaigrao u Bundesligi.

Ranije su Eintracht i RB Salzburg u Frankfurtu odigrali 1:1. Domaći su poveli preko Barkoka (43), a za RB Leipzig je zabio Poulsen (57).

Na ljestvici vodi Bayern s 19 bodova, a po jedan manje imaju Borussia Dortmund i Bayer, dok je četvrti sa 17 bodova RB Leipzig.

Juventus je je u osmom kolu Serie A kod kuće rutinski svladao Cagliari iz dva gola Cristina Ronalda u 38. i 42. minuti.

Portugalac je prvi gol postigao snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon proigravanja Morate, a drugog odlično se snašavši pred gostujućim golom nakon udarca iz kuta.

Hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog odigrao je čitav susret za Cagliari koji je ostao 11. sa 10 bodova, dok je Juventus skočio na drugo mjesto sa 16 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg Milana.