U DVOBOJU RAKITIĆA I KOVAČIĆA ISPISANA JE POVIJEST! Vatreni se istaknuo sjajnom asistencijom

Chelsea na krilima Oliviera Girouda pobijedio Sevillu 4:0 na Sanchez Pizjuanu. Francuz je zabio sva četiri gola

Prvi gol u 8. minuti zabio je nakon asistencije Havertza. Kod drugog u 54. sjajno mu je loptu podvalio Mateo Kovačić.

Hat-trick je kompletirao u 74. minuti na dodavanje Kantea. Do četvrtog gola stigao je u 83. minuti iz penala.

Ispisao je tako povijest i postao najstariji igrač koji je zabio četiri gola u jednoj utakmici Lige prvaka.

Ivan Rakitić kod domaćina je igrao do 75. minute, dok je Kovačić zamijenjen kod gostiju u 67. minuti.

U ranijem terminu Krasnodar je pobijedio Rennes s 1:0.

Kolo prije kraja sve se zna, Chelsea i Sevilla idu u osminu finala Lige prvaka, Krasnodar ide u Europsku ligu, a europski put gotov je za Rennes.

U skupini F Dejan Lovren zbog žutih kartona nije konkurirao za Zenit koji je izgubio 3:0 kod Club Bruggea. Za belgijsku momčad pogađali su De Ketelaere u 33., Vanaken u 58. te Lang u 73. minuti.

U drugoj utakmici te skupini u Dortmundu Borussia i Lazio odigrali su 1:1. Domaćin je poveo preko Guerreira u 44. minuti, da bi Immobile izjednačio u 67.

Borussia ima deset bodova te je osigurala osminu finala. Lazio ima devet, a Club Brugge sedam bodova, te će u Rimu u posljednjem kolu u međusobnom dvoboju odlučiti o putniku u osminu finala. Od Europe se s jednim bodom oprašta Zenit.

Barcelona i Juventus odradili su posao u skupini G. Katalonci su od 14. do 28. minute u Budimpešti kod Ferencvaroša zabili tri gola preko Griezmanna, Braithwaitea i Dembelea te osigurali nova tri boda.

Kod domaćina je od 71. minuti zaigrao bivši dinamovac Roko Baturina.

Chiesa, Cristiano Ronaldo i Morata pak su najzaslužniji za slavlje Stare dame protiv kijevskog Dinama.

Barcelona ima 15 bodova, Juventus 12, Dinamo i Ferencvaroš po jedan.

U derbiju skupine H PSG je uzvratio Manchester Unitedu za poraz u Parizu 1:2, te je danas s 3:1 slavio na Old Traffordu.

Neymar je već u 6. minuti zabio za Parižane, da bi Rashford u 32. pogodio za 1:1. Marquinhos u 69. pogađa za novo vodstvo gostiju, da bi konačan rezultat u samoj završnici postavio Neymar.

Posao Vragovima u završnici otežao je Fred drugim žutim kartonom u 70. minuti.

U ranijem terminu RB Leipzig je kao gost s 4:3 slavio kod Basaksehira.

Uoči posljednjeg kola United, PSG i RB Leipzig imaju po devet bodova, dok je Basaksehir na tri.

U posljednjem kolu RB Leipzig će ugostiti Manchester United, a PSG Basaksehir.

Skupina E:
Krasnodar – Stade Rennes 1-0 (Berg 72)
Sevilla – Chelsea 0-4 (Giroud 8, 54, 74, 83pen)

1. Chelsea 5 4 1 0 13:1 13*
2. Sevilla 5 3 1 1 6:7 10*
3. Krasnodar 5 1 1 3 5:10 4
4. Rennes 5 0 1 4 2:8 1

Skupina F:
Borussia Dortmund – Lazio 1-1 (Guerreiro 44//Immobile 67pen)
Brugge – Zenit St. Peterburg 3-0 (De Kaetelare 33, Vanaken 58pen, Lang 73)

1. Borussia Dortmund 5 3 1 1 10:4 10*
2. Lazio 5 2 3 0 9:5 9
3. Brugge 5 2 1 2 6:8 7
4. Zenit 5 0 1 4 3:11 1

Skupina G:
Ferencvaros – Barcelona 0-3 (Griezmann 14, Braitwaite 21, Dembele 28pen)
Juventus – Dinamo Kijev 3-0 (Chiesa 21, Ronaldo 56, Morata 66)

1. Barcelona 5 5 0 0 16:2 15*
2. Juventus 5 4 0 1 11:4 12*
3. Dinamo Kijev 5 0 1 4 3:13 1
4. Ferencvaros 5 0 1 4 5:16 1

Skupina H:
Istanbul Basaksehir – Leipzig 3-4 (Kahveci 45+3, 72, 85// Poulsen 26, Mukiele 43, Olmo 66, Sørloth 90+2)
Manchester United – PSG 1-3 (Rashford 32//Neymar 6, 90+1, Marquinhos 69)

1. Manchester United 5 3 0 2 13:7 9
2. PSG 5 3 0 2 8:5 9
3. RB Leipzig 5 3 0 2 8:10 9
4. Istanbul Basaksehir 5 1 0 4 6:13 3