‘TUKLO’ SE U HRVATSKOM DERBIJU! Nakon svega – ono glavno ostaje isto

Rijeka i Osijek su u zaostatku iz 14. kola hrvatskog prvenstva u derbiju na riječkoj Rujevici odigrali 0:0. Bila je to nadoknada utakmice koja je prvotno trebala biti odigrana krajem listopada, no osječka momčad tada je bila pogođena koronavirusom, s petoricom zaraženih igrača, zbog čega su Osječani tražili i dobili odgodu.

Derbi je bio čvrst i prilično žestok, s oštrim dvobojima i iskrama koje su najviše obilježile ranu fazu utakmice. Išlo se jako u duelima, a nakon jednog od njih, došlo je i do naguravanja u 18. minuti susreta, nakon čega je sudac Dario Kulušić morao smirivati Josipa Drmića na domaćoj i Milu Škorića na gostujućoj strani.

Osim čvrstih startova, bilo je i prilika. Rijeka će najviše pamtiti Drmićevu šansu iz 27. minute, kada mu je obranio gostujući golman Marko Malenica, a osječka obrana je u nastavku akcije raščistila opasnost. Osijek će, pak, žaliti zbog neiskorištene prilike Ramona Miereza iz 32. minute, kada je obranio domaći golman Nediljko Labrović, a u završnici susreta stigao je i promašaj Slavka Bralića u kaznenom prostoru, nakon što ga je pronašao gostujući kapetan Škorić.

Rijeka čuva prednost

Završetak bez golova i s po bodom za svaku momčad zadržao je Rijeku na prvom mjestu na ljestvici. Drugoplasirani Osijek ostao je s bodom zaostatka poslije 18 odigranih ovosezonskih ligaških utakmica obje momčadi.

Hajduk je treći, s četiri boda zaostatka za Rijekom, uz utakmicu manje od Riječana i Osječana. Dinamo na četvrtoj poziciji sada ima šest bodova manje od Rijeke, uz dvije utakmice manje u odnosu na Riječane i Osječane, a utakmicu manje od Hajduka.

Vikend donosi nastavak

Nove utakmice u prvenstvu na rasporedu su ovog vikenda. Hajduk će u 19. kolu u subotu u Zagrebu igrati protiv Lokomotive, a Rijeka istog dana na Rujevici dočekuje Goricu.

Osijek će u nedjelju u Gradskom vrtu igrati protiv Šibenika, dok Dinamo u nedjeljnom programu na Maksimiru očekuje dvoboj sa Slaven Belupom.