TRENER ATLETICA OBJASNIO GESTU KOJA JE ZGROZILA SVIJET: Evo zašto se zapravo hvatao za testise

Autor: Bruno Herljević

Madridski Atletico slavio je u prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka s 2:0 protiv Juventus. Za Atletico je to bila već rutinska utakmica u kojoj su prepustili protivniku posjed lopte i dvostrukim blokom, odnosno kontinuiranom obranom s osam igrača, odbijali su sve napade i gušili igru Talijanima.

Sve do 79. minute gledali smo tvrdu, nervoznu i žestoku utakmicu, a onda je stadion eksplodirao. U 79. minuti je nakon kornera i velike gužve zabio Gimenez. Skočili su tada svi u velikoj euforijji, a trener Atletica, Diego Simeone, urlao je i hvatao se za testise.

Pogodak za 2:0 nakon prekida zabio je Godin u 84. minuti.

Iako je rezultat bio pomalo iznenađujuć i Juventusu su šanse za prolaskom vrlo male, nakon utakmice se priča samo o potezu Simeonea. Nakon utakmice prvo je morao objasniti zašto se primio za testise i kome je to uputio.

”Napravio sam istu stvar kao igrač Lazija protiv Bologne. Napravio sam to opet da pokažem našim navijačima da imamo muda. Moja gesta nije bila usmjerena protiv Juventusa, već prema našim navijačima. Priznajem, to nije bila lijepa gesta, ali osjetio sam potrebu to napraviti. Toliko smo se borili, Diego Costa se borio, a nije bio spreman. Morao sam pokazati kako se osjećam. Ispričavam se svima koje sam možda uvrijedio, ali bilo je to od srca”, rekao je Cholo.

Potom je komentirao utakmicu.

“Pružili smo sjajnu partiju. Vratili su nam se važni igrači poput Kokea i Coste i mogli smo odigrati pametno protiv velikog protivnika koji u svojim redovima ima jake igrače. Morali smo izvući maksimum iz svake situacije. Ovo je dobar rezultat”, rekao je Simeone.