TREĆA ZVIJEZDA NA GRBU! Dinamo velikim slavljem uzeo novu titulu

KOPRIVNICA, 19. travnja 2019. (Hina) – U susretu 30. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Dinama pobijedili Slaven Belupa s 1-0 (0-0) i time osvojili naslov prvaka.

Dinamo je u Koprivnici pobjedom osigura naslov šest kola prije kraja jer imaju nenadoknadivih 23 boda više od Rijeke.

U prvom dijelu igrao se vrlo slab nogomet, a najveću šansu propustio je Petković u 45. minuti, ali je njegov šut iz blizine obranio vratar Filipović. No, tek što je počelo drugo poluvrijeme zabio je Amer Gojak na asistenciju Petkovića. U 54. minuti Olmo je pogodio vratnicu,a dokraja je Dinamo sačuvao minimalnu pobjedu.

Dinamo je naslov proslavio bez svojih navijača jer BBB nisu došli u Koprivnicu iz prosvjeda što se igra na Veliki petak.

Dinamo je prvak s 79 bodova ispred Rijeke (56), dok je Slaven ostao osmi s 26 bodova.

Pred 2500 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Gojak (48)