TREBALA MU JE JEDNA UTAKMICA DA UĐE U ODABRANO DRUŠTVO! Tudor uspio što je rijetko koji Hrvat napravio!

Autor: F.F

Igor Tudor proteklog je vikenda odradio prvu utakmicu na klupi Verone. U 4. kolu talijanske Serie A kod kuće je slavio protiv teškog protivnika, Rome, 3:2.

Roma je do ovog susreta bila na stopostotnom učinku, a rimski klub preporodio je Jose Mourinho. Ipak, Tudor i njegovi momci uspjeli su slaviti protiv Portugalčeve momčadi.

Roma je bila na pragu dobrog rezultata s obzirom na to da je vodila nakon prvog dijela.

Odabrano društvo

Roma je povela u 36. minuti prekrasnim pogotkom Pellegrinija, a Tudorova momčad dolazi do preokreta preko Baraka u 49. minuti i Caprarija u 54. minuti. Samo tri minute kasnije Roma dolazi do izjednačenja nakon nespretne reakcije Ilića koji postiže autogol. Prekrasan pogodak postiže kapetan Faraoni u 63. minuti te donosi velika tri boda Tudorovoj momčadi.

Verona je ovom velikom pobjedom tako stigla do prva tri boda u sezoni, dok je Tudor postao tek četvrti Hrvat koji je slavio protiv Mourinha. Za rukom je to pošlo Slavenu Biliću koji je s West Hamom slavio protiv Portugalčeva Chelseaja, Ivan Leko je s Antwerpenom bio bolji od Tottenhama Josea Mourinha, dok je isto pošlo za rukom Damiru Krznaru u velebnoj predstavi na Maksimiru.

Tudor je nakon slavlja imao samo riječi hvale za Ivana Jurića, koji je do ovog ljeta vodio Veronu:

“Moj prijatelj Jurić napravio je odličan posao u Veroni u posljednje dvije godine, ja samo moram dodati na ovo što je on radio. Pokušao sam napraviti sve i to nije bio lak posao u nekoliko dana. Ja sam njihov treći trener u svega nekoliko mjeseci”, zaključio je.