Talijan probudio Istru, vraćaju se neporaženi s gostovanja u Koprivnici

Autor: Dnevno GIŠ

Prva utakmica 23. kola SuperSport HNL-a igrala se u petak u Koprivnici, gdje je domaćin Slaven Belupo dočekao Istru 1961, a gosti s najvećeg hrvatskog poluotoka uspjeli su ostati neporaženi na teškom gostovanju.

Istra je živnula nakon smjene trenera i dolaska Tramezaznija pa su nakon pobjede u prošlom kolu nad Osijekom, u ovom odigrali neriješeno na gostovanju kod Slaven Belupa 1:1.

Gostujući nogometaši došli su u vodstvo u 38. minuti, kada je Petrusenko izveo korner, a Marešić je na drugoj vratnici bio najviši i udarcem glavom doveo Istru u vodstvo.

Podjela plijena

Belupo se naravno nije mirio s porazom pa je već u 54. minuti Lepinjica zabio za 1:1, što se na kraju ispostavilo i kao konačni rezultat susreta.

Ovom pobjedom Istra se nije pomaknula na tablici i dalje su predzadnji s 22 boda, ali to je čak 18 više od zadnjeg Rudeša, dok je Slaven Belupo na podjeli šestog mjesta s Goricom, oba kluba imaju po 2 bodova, s time da Gorica ima utakmicu manje.

SuperSport HNL nastavlja se u subotu ogledima Rijeke i Lokomotive od 15 sati i Rudeša protiv Hajduka od 17 sati i 10 minuta, a utakmicu možete pratiti u tekstualnom obliku na našem portalu.

Roberte, navukli su te, a ti si upao u rupu: Slučaj bivšeg Vatrenog trebao ti je biti dobra opomena

Autor:Dnevno GIŠ