TAKO SE TO RADI: Bivši nogometaš Hajduka i Rijeke pred ulaskom u Europsku ligu

Autor: Josip Valjan - Harambašić

U prvoj kvalifikacijskoj utakmici za Europsku ligu kazahstanska Astana je na domaćem terenu pobijedila bugarski BATE rezultatom 3:0, čime je došla na korak do plasmana u Europsku ligu.  Prvi pogodak za domaćine postigao je bivši igrač Hajduka i Rijeke Marin Tomasov u 23. minuti susreta na asistenciju Sigurjonssona. Strijelci za Astanu bili su još Logvinenko u 44. minuti i Sigurjonsson iz penala u 52. minuti susreta.

Tomasov je u drugom pretkolu Europske lige u uzvatnom susretu protiv andorske momčadi Santa Coloma zabio tri gola za u 30 minuta provedenih na terenu. U trećem pretkolu je također bio strijelac protiv Vallete.

U Astanu je prešao iz Rijeke prošle godine.

Autor:Josip Valjan - Harambašić