SVI REZULTATI POSLJEDNJEG KOLA EUROPA LIGE

Autor: Dnevno

Nogometaši Arsenala, Eintrachta, Basela, Getafea, Malmöa, Kopenhagena i Cluja izborili su plasman u nokaut fazu Europa lige.

Arsenal je u susretu posljednjeg kola F skupine remizirao 2:2 na gostovanju kod Standarda čime je ostao na prvoj poziciji

Eintracht je na svome terenu poražen od otpisane Vitorije Guimaraes s 2:3.

Standard je poveo 2:0, ali su Topnici do kraja susreta izjednačili. Zabili su Bastien (47′) i Amallah (69′), a za goste Lacazette (78′) i Saka (81′).

U drugom je susretu Eintracht kod kuće izgubio od Vitorije s 2:3 i može zahvaliti Arsenalu što je prošao dalje.

Gosti su poveli u osmoj minuti preko Rochinhe, Eintracht je okrenuo rezultat golovima Da Coste (31′) i Kamade (38′), ali su Portugalci do kraja susreta zabili još dva gola, a strijelci za prvu pobjedu bili su Al Musrati (85′) i Edwards (87′).

Arsenal je prvi s 11 bodova, Eintracht ima 9, Standard 8, a Vitoria Guimaraes 5 bodova.

U skupini B neizvjesno do samog kraja. Kijevski Dinamo je kod kod kuće odigrao mršavih 1:1 protiv Lugana.

U drugom susretu Malmö je na gostovanju pobijedio Kopenhagen s 1:0 osvojivši prvo mjesto u skupini, ali dalje ide i danski sastav jer Dinamo nije uspio slaviti protiv Švicaraca.

Pobjedu Malmöu donio je Papagiannopoulos autogolom u 77. minuti. Karlo Bartolec je za Kopenhagen igrao od 84. minute.

U drugom susretu Lugano je poveo u 45. minuti golom Aratorea, a izjednačio je Cigankov u četvrtoj minuti nadoknade. Josip Pivarić nije igrao za Dinamo.

Malmö je osvojio prvo mjesto s 11 bodova, Kopenhagen je drugi s devet bodova, dok Dinamo ima sedam bodova. Na začelju je Lugano s tri boda.

U skupini C za prva dva mjesta borili su se Basel, Getafe i Krasnodar, a na kraju su Švicarci prvi, Getafe je drugi, a Krasnodar i Trabzonspor su ispali.

Basel je u Švicarskoj potvrdio prolaz pobjedom protiv Trabzonspora 2:0, dok je Getafe u izravnom dvoboju porazio Krasnodar s 3:0. Basel je prvi s 13 bodova, Getafe ima 12, Krasnodar 9, a Trabzonspor jedan bod.

U skupini D Sporting i LASK su i prije zadnjeg kola osigurali plasman u 16-inu finala, a u međusobnom susretu  za prvo mjesto LASK je pobijedio s 3:0.

U skupini E Celtic je već ranije osigurao prolaz, a dalje ide i Cluj koji je kod kuće pobijedio Škote s 2:0. Lazio je poražen u Francuskoj kod Rennes s 0:2.