Europa League trophy is seen prior to the UEFA Europa League Final between Chelsea and Arsenal at Baku Olimpiya Stadionu on May 29, 2019 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Etsuo Hara/Getty Images)

SVI REZULTATI POSLJEDNJEG KOLA EUROPA LIGE

Autor: Dnevno

Nogometaši Arsenala, Eintrachta, Basela, Getafea, Malmöa, Kopenhagena i Cluja izborili su plasman u nokaut fazu Europa lige.

Arsenal je u susretu posljednjeg kola F skupine remizirao 2:2 na gostovanju kod Standarda čime je ostao na prvoj poziciji

Eintracht je na svome terenu poražen od otpisane Vitorije Guimaraes s 2:3.

Standard je poveo 2:0, ali su Topnici do kraja susreta izjednačili. Zabili su Bastien (47′) i Amallah (69′), a za goste Lacazette (78′) i Saka (81′).

U drugom je susretu Eintracht kod kuće izgubio od Vitorije s 2:3 i može zahvaliti Arsenalu što je prošao dalje.

Gosti su poveli u osmoj minuti preko Rochinhe, Eintracht je okrenuo rezultat golovima Da Coste (31′) i Kamade (38′), ali su Portugalci do kraja susreta zabili još dva gola, a strijelci za prvu pobjedu bili su Al Musrati (85′) i Edwards (87′).

Arsenal je prvi s 11 bodova, Eintracht ima 9, Standard 8, a Vitoria Guimaraes 5 bodova.

U skupini B neizvjesno do samog kraja. Kijevski Dinamo je kod kod kuće odigrao mršavih 1:1 protiv Lugana.

U drugom susretu Malmö je na gostovanju pobijedio Kopenhagen s 1:0 osvojivši prvo mjesto u skupini, ali dalje ide i danski sastav jer Dinamo nije uspio slaviti protiv Švicaraca.

Pobjedu Malmöu donio je Papagiannopoulos autogolom u 77. minuti. Karlo Bartolec je za Kopenhagen igrao od 84. minute.

U drugom susretu Lugano je poveo u 45. minuti golom Aratorea, a izjednačio je Cigankov u četvrtoj minuti nadoknade. Josip Pivarić nije igrao za Dinamo.

Malmö je osvojio prvo mjesto s 11 bodova, Kopenhagen je drugi s devet bodova, dok Dinamo ima sedam bodova. Na začelju je Lugano s tri boda.

U skupini C za prva dva mjesta borili su se Basel, Getafe i Krasnodar, a na kraju su Švicarci prvi, Getafe je drugi, a Krasnodar i Trabzonspor su ispali.

Basel je u Švicarskoj potvrdio prolaz pobjedom protiv Trabzonspora 2:0, dok je Getafe u izravnom dvoboju porazio Krasnodar s 3:0. Basel je prvi s 13 bodova, Getafe ima 12, Krasnodar 9, a Trabzonspor jedan bod.

U skupini D Sporting i LASK su i prije zadnjeg kola osigurali plasman u 16-inu finala, a u međusobnom susretu  za prvo mjesto LASK je pobijedio s 3:0.

U skupini E Celtic je već ranije osigurao prolaz, a dalje ide i Cluj koji je kod kuće pobijedio Škote s 2:0. Lazio je poražen u Francuskoj kod Rennes s 0:2.

REZULTATI:

SKUPINA A:
Apoel Nikozija – Sevilla 1-0
Karabah Agdam – F91 Dudelange 1-1

LJESTVICA:
1. Sevilla 6 5 0 1 14-3 15
2. Apoel Nikozija 6 3 1 2 10-8 10
3. Karabah 6 1 2 3 8-11 5
4. Dudelange 6 1 1 4 8-18 4

SKUPINA B
Dinamo Kijev – Lugano 1-1
Kopenhagen – Malmo 0-1

LJESTVICA
1. Malmo 6 3 2 1 6-6 11
2. Kopengahen 6 2 3 1 5-4 9
3. Dinamo Kijev 6 1 4 1 7-7 7
4. Lugano 6 0 3 3 2-5 3

SKUPINA C
Basel – Trabzonspor 2-0
Getafe – Krasnodar 3-0

LJESTVICA
1. Basel 6 4 1 1 12-4 13
2. Getafe 6 4 0 2 8-4 12
3. Krasnodar 6 3 0 3 7-11 9
4. Trabzonspor 6 0 1 5 3-11 1

SKUPINA D:
Linz – Sporting Lisabon 3-0
PSV Eindhoven – Rosenborg 1-1

LJESTVICA:
1. Linz 6 4 1 1 11-4 13
2. Sporting 6 4 0 2 11-7 12
3. PSV Eindhoven 6 2 2 2 9-12 8
4. Rosenborg 6 0 1 5 3-11 1

SKUPINA E
CFR Cluj – Celtic Glasgow 2-0
Stade Rennes – Lazio 2-0

LJESTVICA:
1. Celtic 6 4 1 1 10-6 13
2. Cluj 6 4 0 2 6-4 12
3. Lazio 6 2 0 4 6-9 6
4. Rennes 6 1 1 4 5-8 4

SKUPINA F:
Standard Liege – Arsenal 2-2
Eintracht Frankfurt – Vitoria 2-3

LJESTVICA:
1. Arsenal 6 3 2 1 14-7 11
2. Eintracht Frankfurt 6 3 0 3 8-10 9
3. Standard Liege 6 2 2 2 8-10 8
4. Vitoria Guimaraes 6 1 2 3 7-10 5

SKUPINA G:
Porto – Feyenoord Rotterdam 3-2
Glasgow Rangers – Young Boys 1-1

LJESTVICA:
1. Porto 6 3 1 2 8-9 10
2. Glasgow Rangers 6 2 3 1 8-6 9
3. Young Boys 6 2 2 2 8-7 8
4. Feyenoord 6 1 2 3 7-8 5

SKUPINA H
Espanyol CSKA Moskva 0-1
Ludogorec – Ferencvaros 1-1

LJESTVICA:
1. Espanyol 6 3 2 1 12-4 11
2. Ludogorec 6 2 2 2 10-10 8
3. Ferencvaros 6 1 4 1 5-7 7
4. CSKA Moskva 6 1 2 3 3-9 5

SKUPINA I
Gent – Oleksandrija 2-1
Wolfsburg – St. Etienne 1-0

LJESTVICA
1. Gent 6 3 3 0 11-7 12
2. Wolfsburg 6 3 2 1 9-7 11
3. St. Etienne 6 0 4 2 6-8 4
4. Oleksandrija 6 0 3 3 6-10 3

SKUPINA J
Roma – Wolfsberger 2-2
Borussia Mönchengladbach – Basaksehir 1-2

LJESTVICA
1. Basaksehir 6 3 1 2 7-9 10
2. Roma 6 2 3 1 12-6 9
3. Borussia Mönchengladbach 6 2 2 2 6-9 8
4. Wolfsberger 6 1 2 3 7-8 5

SKUPINA K
Slovan Bratislava – Braga 2-4
Wolverhampton – Besiktas 4-0

LJESTVICA:
1. Braga 6 4 2 0 15-9 14
2. Wolverhampton 6 4 1 1 11-5 13
3. Slovan Bratislava 6 1 1 4 10-13 4
4. Besiktas 6 1 0 5 6-15 3

SKUPINA L

Manchester United – AZ Alkmaar 4-0
Partizan – Astana 4-1

LJESTVICA:
1. Manchester United 6 4 1 1 10-2 13
2. AZ Alkmaar 6 2 3 1 15-8 9
3. Partizan 6 2 2 2 10-10 8
4. Astana 6 1 0 5 4-19 3

SKUPINA H:
Espanyol – CSKA Moskva
Ludogorec – Ferencvaros

LJESTVICA:
1. Espanyol 5 3 2 0 12-3 11
2. Ludogorec 5 2 1 2 9-9 7
3. Ferencvaros 5 1 3 1 4-6 6
4. CSKA Moskva 5 0 2 3 2-9 2

SKUPINA I
Gent – Oleksandrija
Wolfsburg – St. Etienne

LJESTVICA:
1. Gent 5 2 3 0 9-6 9
2. Wolfsburg 5 2 2 1 8-7 8
3. St. Etienne 5 0 4 1 6-7 4
4. Oleksandrija 5 0 3 2 5-8 3

SKUPINA J
Roma – Wolfsberger
Borussia Mon. – Istanbul Bassakssehir

LJESTVICA:
1. Roma 5 2 2 1 10-4 8
2. Borussia Mönchengladbach 5 2 2 1 5-7 8
3. Basaksehir 5 2 1 2 5-8 7
4. Wolfsberger 5 1 1 3 5-6 4

SKUPINA K
Slovan Bratislava – Braga
Wolverhampton – Bešiktaš

LJESTVICA:
1. Braga 5 3 2 0 11-7 11
2. Wolverhampton 5 3 1 1 7-5 10
3. Slovan Bratislava 5 1 1 3 8-9 4
4. Besiktas 5 1 0 4 6-11 3

SKUPINA L
Manchester United – AZ Alkmaar
Partizan Beograd – Astana

LJESTVICA
1. Manchester United 5 3 1 1 6-2 10
2. AZ Alkmaar 5 2 3 0 15-4 9
3. Partizan 5 1 2 2 6-9 5
4. Astana 5 1 0 4 3-15 3

Autor:Dnevno
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.