ŠTIMAC ISKLJUČEN, ALI KAKVO JE OVO SLAVLJE! Padaju rivali, a sad čeka stari ‘neprijatelj’!

Igor Štimac, nekadašnji hrvatski reprezentativac i izbornik, uživa u uspješnim danima na klupi Indije. Štimac je s momčadi koju vodi došao do finala na prvenstvu Južne Azije, a za taj uspjeh Indijci su proslavili 3:1 protiv Maldiva u svojem četvrtom nastupu u skupini.

Indija je time izborila završnu utakmicu. U subotu u borbi za naslov čeka Nepal, a Štimac će se sa svojom momčadi nadati reprizi pobjede iz njihovog dvoboja u skupini. Tada je bilo 1:0 za Indiju.

Ta utakmica ostavila je i repove. Abdullah Al Mutairi, kuvajtski trener na klupi Nepala, prozvao je Štimca zbog slavlja uz klupu, tvrdeći da mu se bivši hrvatski izbornik time rugao, oponašajući način kako Al Mutairi zna proslaviti. Sada će se njihove momčadi ponovno sresti, ovog puta u borbi za trofej.

Sudac udaljio Štimca s klupe

Štimac u pobjedi nad Maldivima nije dočekao kraj utakmice na klupi. Sudac ga je isključio u 80. minuti, s pokazanim drugim žutim kartonom zbog prigovora hrvatskog trenera.

To isključenje najvjerojatnije znači da Štimac u finalu neće moći biti uz momčad na klupi. No, pratit će svoje u pripremi utakmice, a naravno, s Indijcima će se nadati i završnom slavlju.

Odluka u drugom poluvremenu

Prije Štimčevog isključenja, Indija je osigurala pobjedu s dva gola Sunila Chhetrija u drugom poluvremenu, u 62. i 71. minuti. Indijci su time stigli do 3:1, a prvo poluvrijeme završeno je u egalu, s 1:1 na semaforu.

Indija je povela golom Manvira Singha (33′). Maldivima je izjednačenje donio Ali Ashfaq iz penala u 45. minuti.

Druga uzastopna pobjeda

Nakon slavlja protiv Nepala u nedjelju, Indija je protiv Maldiva dohvatila drugu pobjedu u nizu na ovom natjecanju. Uz dva remija, Štimčeva momčad je s osam bodova završila na prvom mjestu u skupini prije finala.

Nepalci su bili drugi, osvojili su sedam bodova, a druga pozicija značila im je da će se u subotu u borbi za naslov ponovno sresti s Indijcima.