Screenshot/Instagram

SRUŠIO REKORD ŠPANJOLSKE LIGE; Ovo nije uspjelo ni Messiju ni Ronaldu!

Autor: J.Č

8. kolo španjolske nogometne lige otvorili su Athletic Bilbao i Deportivo Alaves. Domaćin je slavio rezultatom 1:0 te se ovom pobjedom popeo na šesto mjesto.

Strijelac je bio Raul Garcia u 44. minuti, a to mu je mogao biti drugi pogodak na utakmici da je realizirao kazneni udarac u 9. minuti. Udarac mu je pročitao golman ekipe iz Alavesa, Pacheco.

Ipak, ovu utakmicu je obilježilo rušenje rekorda krilnog igrača momčadi iz Bilbaa, Inakija Williamsa. Naime, 27-godišnjak je upisao svoju 203. utakmicu u nizu u kojoj je bio u početnom sastavu za svoj klub. Od 2016. nije propustio prvenstvenu utakmicu čime se ‘zlatnim slovima’ upisao u knjige španjolskog, ali i svjetskog nogometa.

Ovaj brzonogi igrač je prije nekoliko sezona bio ‘vruća roba’ na tržištu, no odlučio je ostati u Baskiji. Ugovor je s Athleticom potpisao čak na devet godina što znači da je do 2028. godine u Bilbau.

Za Athletic je 2014. godine upisao debi, a od tada je odigrao 303 utakmice, postigao 67 golova te upisao 41 asistenciju.