SRBI NA KORAK DO PRVE SKUPINE LIGE NACIJA: Večer obilježila ružna ozljeda Ronalda

Autor: Dnevno GIŠ

Tako su naši susjedi jučer imali okršaj protiv Švedske, koji su puleni Dragana Piksija Stojkovića riješili bez većih problema i sada ovise sami o sebi ako se žele plasirati u najviši rang ovog natjecanja.

Švedska je povela rano na “Marakani”, u 15-oj minuti i svi su već pobojali kako će utakmica završiti razočaranjem za Srbiju, a onda je na scenu stupio sjajni Aleksandar Mitrović. Centarfor Fulhama izjednačio je rezultat tri minute kasnije, da bi dvama golovima krajem prvog i početkom drugog zapečatio sudbinu Skandinavaca, a točku na i stavio je Saša Lukić.

Ipak Srbiji je trebao dobar rezultat Slovenije protiv Norveške i dočekali su ga pošto su izabranici Matjaža Keka skinuli Halanda i društvo u Oslu 2:1 i tako ostavili neizvjesnost do samog kraja. Heroj Slovenije je mladi napadač RB Salzburga Benjamin Šeško, koji je asistirao za prvi gol Šporara, da bi u 81 minuti zabio za pobjedu. Norvežani i Srbi imaju po 10 bodova i njihova međusobna utakmica u Norveškoj odlučivat će o pobjedniku skupine, s time da Srbi moraju ići na pobjedu.

Težak sudar

Portugal je protutnja kroz Prag pobjedom 4:0, ali utakmicu je obilježio težak sudar Ronalda i češkog golmana Vaclika, u kojem je napadač Portugala dobio udarac u nos, no srećom, iako je bilo puno krvi, liječnici su ga zakrpali za danji tijek susreta.

Diego Dalota doveo je Portugal u vodstvo u 33 minuti, da bi Bruno Fernandes povisio na 2:0 u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Pri rezultatu 2:0 domaćin je imao penal nakon igranja rukom Ronalda, ali Schick nije bio precizan, da bi Portugalci golovima Dalota i Jote završili priču.

Španjolska je podbacila u Sevilli protiv Švicarske izgubivši 2:1, tako da sada Španjolci moraju pobijediti Portugal žele li biti prvi u skupini, dok će se za ispadanje potući Česi i Švicarci.

Ukrajinci su deklasirali Armeniju s 5:0 na gostovanju u Jerevanu, ali da bi osvojili skupinu morat će savladati Škotsku koja je s 2:1 savladala Irce, koji imaju dva boda prednosti. U drugoj skupini iste Lige Izrael je 2:1 slavljem osigurao plasman u viši rang.

Grčka je u drugoj skupini već osigurala promociju tako da poraz od Cipra 2:1 ih nije uznemirio, ali je dao nadu Cipranima u opstanak, u kojem će morati pobijediti Sjevernu Irsku.

Autor:Dnevno GIŠ