SRBI ĆE PODIVLJATI! Veznjak hrvatskih korijena prvo ih razbio pa provocirao! ‘Vratili smo im sada za sve’

Reprezentacije Austrije i Njemačke započele su svoj put, na Europskom prvenstvu za igrače do 21 godine, uvjerljivim pobjedama. Austrija je razbila Srbiju s 2:0, a Njemačka Dansku s 3:1.

Vodeći pogodak za Austrijance postigao je Wolf u 37. minuti, a konačnih 2-0 iz slobodnog udarca postavio je Horvath u 78. minuti. Pogotku Horvatha prethodilo je isključenje Jovanovića, koji je crveni karton dobio zbog toga što je startom na Wolfa isprovocirao prijelom desne potkoljenice austrijskog nogometaša.

Nakon utakmice pobjedu Austrije komentirao je njihov veznjak hrvatskih korijena, Dejan Ljubičić.

“Nitko nije mislio da možemo pobijediti Srbiju. Silno sam želio igrati u ovoj utakmici, na sreću, trener mi je dao priliku”, Ljubičić, inače veznjak Rapida.

Prisjetio se poraza od vršnjaka iz Srbije u kvalifikacijama u jesen 2017. godine.

“Tada su nas provocirali u svlačionici, lijepo je što smo im uzvratili istom mjerom. Ovaj put nećemo mi slušati njihove, nego su oni morali slušati naše pjesme”, kazao je.

Valja spomenuti kako se u reprezentaciji Austrije uz Ljubičića, nalazi čak osam nogometaša s područja bivše Jugoslavije. Dario Marešić, Emir Karić, Petar Gluhaković, Ivan Ljubić, Marko Kvasina, Husein Balić, Adrian Grbić i Saša Kalajdžić.