Screenshot/YouTube

SRAMOTA U PORTUGALU: Igrali s devet igrača, predsjednik u suzama, golman morao igrati braniča

Autor: J.Č

Nogometni svijet ostao je u nevjerici nakon jučerašnje utakmice između Benfice i Belenensesa.

Naime, zbog prodora koronavirusa u momčad Belenensesa, istrčali su sa samo devet igrača na travnjak te ‘popili’ sedam golova u prvom poluvremenu.

Kritičnost situacije najbolje dokazuje rezervni golman Belenensesa koji je bio primoran zaigrati u polju. U drugom dijelu desetkovana momčad izašla je na igralište sa samo sedam igrača, a ubrzo nakon toga na travnjak je zbog ‘ozljede’ pao Joao Monteiro te je sudac Manuel Mota bio prisiljen prekinuti utakmicu.

Predsjednik u suzama

“Ovo čemu smo svjedočili velika je sramota, nema opravdanja za ovo. Razgovarao sam s vodstvom lige i kazali su mi da moramo igrati ako imamo osmoricu igrača na raspolaganju. Da se nismo pojavili, izgubili bi 2-5 bodova”, izjavio je predsjednik Belenensesa, Rui Pedro Soares, koji je na poluvremenu pustio nekoliko suza.

Cijela nogometna javnost zapitala se zašto utakmica nije odgođena zbog vrlo očitih razloga, a isto pitanje je imao i nogometaš Manchester Cityja, Bernardo Silva.

“Što je ovo? Jesam li jedini koji ne razumije zašto ova utakmica nije odgođena”, napisao je Bernardo na Twitteru.

Još prije početka utakmice zajedničku izjavu dali su nogometaši Belenensesa:

“Nogomet ima srce samo ako ima natjecateljski karakter. Nogomet ima srce samo ako je stvarno sportski. Nogomet ima srce samo kada je primjer javnog zdravlja. Danas je nogomet izgubio srce.”

Belenenses se trenutno nalazi na 16 poziciji prvenstva s osam bodova, a Benfica drži treće mjesto Primiera lige.