SOLSKJAEROV MANCHESTER GAZI NEMILICE! United niže pobjede, trijumfirali i City te Chelsea!

Autor: Bruno Herljević

Manchester United slavio je na svojem Old Traffordu protiv Bournemoutha s 4-1 (3-1) u posljednjoj utakmici 20. kola engleskog prvenstva te su tako potvrdili dobru formu koju je sa sobom donio novi trener Ole Gunnar Solskjaer.

U trećoj uzastopnoj pobjedi Uniteda prva dva pogotka postigao je Paul Pogba u 5. i 33. minuti. Na 3-0 je u 45. minuti povisio Marcus Rashford, a dvije minute poslije Ake je smanjio zaostatak gostiju. U nastavku se u strijelce upisao i Romelu Lukaku u 72. minuti, a za pogodak mu je asistirao junak utakmice, Pogba.

U ranije odigranim nedjeljnim utakmicama Chelsea i Manchester City ostvarili su pobjede gostujući kod Crystal Palacea, odnosno Southamptona, čime su zadržali isti zaostatak na ljestvici za vodećim Liverpoolom.

Pepovi odabranici postigli su tri pogotka i svladali Southampton s 3-1, ali su se itekako napromašivali. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu. Za Manchester City strijelci su bili David Silva u 10. minuti, u 45. je udarac Sterlinga u svoju mrežu skrenuo domaći veznjak Ward-Prowse, a tri minute poslije Sergio Aguero je postavio konačnih 3-1. Jedini pogodak za Southampton postigao je Danac Hojbjerg.

Chelsea je kod Crystal Palacea slavio s 1-0, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je francuski reprezentativac N’Golo Kante u 51. minuti. Kanteu je to treći premijerligaški pogodak u ovoj sezoni i bio je vrlo lijep pogodak.

Mateo Kovačić je u ovom dvoboju poslužio kao taktička zamjena i ušao je tek u 88. minuti umjesto Rossa Barkleyja.

Burnley je došao do važnih bodova pobijedivši pred svojim navijačima West Ham sa 2-0. Strijelci su bili Wood u 15. i McNeil u 34. minuti.