ŠOK U SEVILLI: Valencija u finalu tukla Barcelonu uz izgrede Rakitića prigodom njegove izmjene

Nogometaši Valencije pobjednici su ovosezonskog natjecanja za Španjolski kup, oni su u finalu igranom u subotu na stadionu Benito Villamarin u Sevilli svladali Barcelonu sa 2-1 (2-0).

Valenciju su do prednosti od 2-0 u prvom poluvremenu doveli Gameiro (21) i Rodrigo (33), a u nastavku je Messi (73) uspio samo smanjiti na konačnih 2-1.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je do 76. minute, a prilikom izmjene ljutito je nogom udario po bocama vode i neprilično se pobratio treneru.

Katalonci su prije ovoga poraza četiri puta zaredom osvajali Kup (2015-2018), a posljednji su poraz doživjeli u finalu 2014. od Reala iz Madrida.

Za Valenciju je ovo osmi naslov u Kupu, a prvi nakon 2008. godine.

Barcelona je ostala na 30 osvojenih Kupova po čemu je španjolski rekorder.