Šok u Kranjčevićevoj: Lokomotiva ‘potopila’ Rijeku i ostavila Dinamo na vrhu

Autor: Ivan Lukač

Potpuni šok vidjeli smo u zadnjoj utakmici 33. kola SuperSport HNL-a. Vodeća Rijeka je u Kranjčevićevoj s 3:1 izgubila od domaće Lokomotive. Ovim kiksom Rijeka je ostavila Dinamo na vrhu uoči velikog obračuna na Rujevici sljedeći tjedan.

Od samog početka Rijeka je krenula kako i uvijek krene, jako i napadački. Lokomotiva se uspješno branila te čekala svoju priliku i dočekala u 15. minuti.

Tada je Robert Mudražija se sjajno snašao u pet metara Rijeke, ali ubrzo se oglasio VAR. Nakon kratke provjere sudac Kolarić dosudio je zaleđe i rezultat je ostao isti sve do 37. minute.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli SuperSport Hrvatska nogometna liga (@supersporthnl)

Poguranac za Dinamo

Tada je Mudražija zabio, a ovaj puta ni VAR nije mogao ništa. Veznjak Lokomotive je mirno pospremio jednu odbijenu loptu i donio prednost svojoj momčadi koja se udvostručila šest minuta kasnije.

Nakon kornera Smakaj je pucao, a nakon flipera ispred gola Rijeke Šotiček se najbolje snašao i zabio za 2:0. U nastavku Goričan je imao najbolju priliku u 53., ali umjesto dodavanja je pucao pa se na semaforu ništa nije mijenjalo.

Nadu Rijeci dao je Jorge Obregon. Kolumbijac je zabio za 2:1 nakon što je lijepo zagradio loptu, a potom je pospremio u gol. Do kraja susreta Rijeka nije napravila nijednu ozbiljnu priliku iako su imali posjed. Onda im je stigao konačni udarac kada je Šotiček u 96. zabio za 3:1.

Ovim porazom Dinamo ostaje na vrhu s jednim bodom više od Rijeke, a njihov dvoboj na rasporedu je sljedeću nedjelju. Lokomotiva je pobjedom došla na bod od Osijeka koji je četvrti.

Sjajni Gvardiol ponovno zabio i pogurao City prema tituli: Suigrač mu se ubrzo ‘osvetio’

Autor:Ivan Lukač