SLAVNI SRPSKI TRENER NAPAO MANDŽUKIĆEV JUVENTUS: Pogledajte zašto ih je toliko isprozivao

Autor: Bruno Herljević

U prvom susretu 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva SPAL je u Ferrari pobijedio Juventus sa 2:1 osvojivši iznimno važne bodove u borbi za prvoligaški spas, dok će torinska ‘Stara dama” još malo pričekati na proslavu naslova prvaka.

Juve je imao priliku pobjedom protiv SPAL-a osigurati naslov prvaka šest kola prije kraja prvenstva. Međutim, upisao je drugi poraz ove sezone pa će proslava još neko vrijeme pričekati.

Gosti su i poveli u 30. minuti golom Moisea Keana, no SPAL je u nastavku susreta uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je Kevin Bonifazi u 49. minuti, a drugi gol za domaćine zabio je Sergio Floccari u 74. minuti.

Torinski sastav je nastupio bez Cristiana Ronalda, Marija Mandžukića, Miralema Pjanića, Leonarda Bonuccija, Samija Khedire, Wojciecha Szczesnyja i Douglasa Coste koje je Massimiliano Allegri čuvao za utorak i uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka protiv Ajaxa.

Juventus će morati pričekati još koji dan da potvrdi naslov prvaka jer je Napoli slavio u gostima kod Chieva s 3:1.

E sada, situacija s Juventusom zabrinula je trenera Bologne, Srbina Sinišu Mihajlovića, koji se bori za opstanak i SPAL mu je konkurencija. Bologna je jedva izvukla remi protiv Fiorentine, ali sve mu je pokvarila pobjeda SPAL-a protiv Juvea koji je igrao s trećom postavom.

“Juventus i SPAL? Mnogi će se složiti s tim što imam za reći, a mnogi neće. Ako igrate protiv Juventusa, protiv njihovog prvog sastava – dobro. Ako Juventusu počinje većina njihovih startera, ali s najboljim zamjenama, to je također u redu. Ali igrati protiv C momčadi Juventusa, koji je igrao s juniorima ili trećeligaškim igračima, mislim da to nije pošteno za ostale momčadi koje su u utrci za ostanak u ligi sa SPAL-om. Da sam ja trener SPAL-a, rekao bih si: Ovo je sjajna prilika, moramo pobijediti. Mislim da to uopće nije pošteno za ostale timove kao što sam rekao. Juve ima toliko dubine u kvaliteti i nije mi se svidjelo to što su koristili juniore. Čak i tako, znam da im zapravo nije bilo stalo do te utakmice jer imaju svoje ciljeve. To je talijanski nogomet, uvijek postoji neka kontroverza”, žalio se novinarima srpski trener.