‘SAMO ZBOG OVOG BI GA POTJERAO’ Žestoke kritike za jednog čovjeka, a na udaru i Dinamova zvijezda: ‘Bio je užasan, trebao je vani na poluvremenu’

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Dinamo je izgubio na svojem drugom uzastopnom gostovanju u Ligi prvaka. nakon što su zagrebački Plavi bili praznih ruku nedavno protiv Milana na San Siru, u nastavku europskog puta svladao ih je Red Bull Salzburg s 1:0 na domaćem terenu, a nakon poraza, krenule su kritike čija je meta bio trener Ante Čačić, ali nije bio jedini.

Poslije utakmice u kojoj je Dinamo imao jaku podršku s tribina u Austriji, na društvenim mrežama krenuli su ‘udarci’ riječima, s pogledom dobrog dijela navijača u kojem su u prvom planu bile loše stvari.

Bilo je kritika zbog načina kako se igralo, po mišljenju brojnih komentara, previše povučeno i preplašeno, ali i zbog izbora igrača te reakcija za vrijeme utakmice. Puno toga puca kada se gubi, a ovo je bila jedna od takvih večeri.

Napad zbog – kukavičluka

Među komentarima ispod Dinamove objave o utakmici na Facebooku, brojni navijači prozivaju Čačića, a jedan komentar opisuje zamjerke kakve su imali i drugi. ‘Majke mi ako ne bi ‘potira’ Čačića samo zbog ove utakmice! Ako nešto mrzim u nogometu, to je kukavičluk, više i on i njegovih 5-3-2 koje je rijetko bilo pravih 3-5-2!’, opisao je jedan navijač u svojem komentaru, spominjući da je Dinamo bio previše povučen.

‘Bolje s igračem manje nego s Theophileom’

Kritike su stigle nakon utakmice u kojoj je Čačić imao nekoliko iznenađenja u prvih 11, a među njima, bio je i Kevin Theophile-Catherine od početka susreta. Francuski stoper je u brojnim nastupima previše sklon pogreškama, bilo ih je i u Salzburgu, a to nije promaknulo niti kritikama navijača.

‘U ovakvim ‘tekmama’ se vidi kakav je Čačić trener, bolje da se igralo s igračem manje nego što je  stavio Theophilea u prvih 11′, bio je jedan navijački pogled kojem je u fokusu bio Francuz.

Svoje dobio i Oršić

Riječi koje prozivaju je ovog puta dobio i Mislav Oršić, jedna od glavnih Dinamovih zvijezda. ‘Oršić je bio užasan, trebalo ga je vaditi na poluvremenu, Ivanušec loš, Ademi ne može pratiti tempo ovih atletičara, a Moharrami rijetko tupav igrač’, bio je jedan od napada koji približava kako to izgleda kada se izgubi.

Za zagrebačke Plave preostaje nada da će sve biti bolje za šest dana kod kuće. U utorak će klub iz Salzburga biti u akciji na Maksimiru, a nakon što je Ante Čačić u prvoj reakciji nakon poraza istaknuo da će iz gostujućeg poraza izvući pouke sa svojim igračima, slijedi prilika da se sve popravi.

Autor:Dnevno.hr/I.K.