RIJEKA POTOPLJENA U NIZOZEMSKOJ! Kulenović majstorskim golom ublažio poraz

Rijeka je izgubila i drugu utakmicu u skupinama Europske lige, s 4:1 u Alkmaaru bolji je bio AZ.

Već nakon 20 minuta bilo je jasno da se momčadi Simona Rožmana ne piše dobro jer domaćin je golovima Koopmeinersa i Gudmundssona imao 2:0.

Sve je bilo riješeno u 51. minuti kada je Karlsson lijepim golom donio 3:0. Samo devet minuta kasnije još jedan gol u mreži Rijeke, ovog puta strijelac je opet Gudmunsson.

Rijeka je poraz ublažila u 72. minuti preko Kulenovića.

U drugoj utakmici ove skupine Napoli je kao gost s 1:0 slavio kod Real Sociedada golom Politana u 56. minuti.

AZ je vodeći sa šest bodova, Napoli i Real Sociedad imaju po tri, a Rijeka je bez bodova.

U sljedećem kolu Rijeka će ugostiti Napoli, a Real Sociedad Az Alkmaar.

AZ Alkmaar – Rijeka 4:1

Tijek utakmice:

-90’+4 – Gotova je utakmica! Rijeka je uvjerljivo izgubila 4:1 te je upisala drugi poraz u skupinama Europske lige.

-90′ – Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

-80′- Nove promjene kod Rijeke. Štefulj i Tomečak su izašli, a Anastasio i Raspopović su dobili priliku.

-72′ – RIJEKA UBLAŽILA PORAZ! Lončar je sjajno proigrao Kulenoviča koji sjajno prima i zabija za 4:1.

-64′- Čak tri promjene odlučio je napraviti Rožman. Izašli su Andrijašević, Velkovski i Menalo, a ušli Halilović, Lepinjica i Yateke.

-60′ – AZ ima 4:0! Brzu kontru odigrali su Nizozemci te preko Gudmundssona stigli i do četvtog gola.

-51′ – Novi gol u mreži Rijeke, AZ ima 3:0! Čini se da je sve gotovo u Nizozemskoj nakon što je Karlsson krenuo s lijeve strane prema golu Rijeke pa pogodio suprotni kut za 3:0.

-46′ – Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u momčadima.

-45’+3 – Gotovo je prvih 45 minuta u Alkamaaru nakon kojih Rijeka gubi 2:0. Nije to djelovalo dobro i morat će Rožmanova momčad puno bolje u nastavku ako želi pozitivan rezultat.

-45′- Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

-42- Pucao je sada Karlsson, ali brani to Nevistić.

-38′ – Rijeka je zaprijetila preko Andrijaševića čiji je udarac blokirala obrana domaćina.

-31′ – Malo smo toga dobrog vidjeli od Rijeke u prvih pola sata. Nadamo se da će u nastavku Rožmanovi igrači pokazati više.

-26′ – Menalo je izborio korner, no nakon njega gol AZ-a nogometaši Rijeke nisu ugrozili.

-20′- AZ IMA 2:0! Gudmundsson se ubacio iz obrane Rijeke i pogodio za 2:0.

-14′- Žuti karton za Kulenovića nakon što je srušio Stengsa

-12′ – Uzvraća Rijeka preko Andrijaševića čiji udarac sjajnom reakcijom brani domaći golman.

-6′- AZ VODI! De Wit je pao u šesnaestercu nakon dvoboja s Velkovskim, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Koopmeiners.

-3′- Uvjeti za igru su dosta teški jer puše jak vjetar.

-1′- Počela je utakmica na AFAS stadionu.

– Sastav Rijeke: Nevistić, Tomečak, Escoval, Velkovski, Smolčić, Štefulj, Lončar, Andrijašević, Pavičić, Menalo, Kulenović.

– Sastav AZ-a: Bizot, Svensson, Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal, Midtsjo, De Wit, Koopmeiners, Stengs, Gudmundsson, Karlsson.

– AZ Alkmaar i Rijeka nikad nisu igrali u službenoj utakmici.