RIJECI DRAMA NA RUJEVICI! Posljednja prepreka do Europske lige im momčad s dva Hrvata!

Autor: Matija Majdak

Nakon rovovske bitke na Rujevici u 120 minuta Rijeka je s 2:0 pobijedila Kolos i izborila play-off Europske lige.

Malo smo dobrog nogometa vidjeli danas na Rujevici, razloge svakako treba tražiti i u kiši koja je natopila teren i stvorila velike probleme igračima.

Istaknimo kako je nakon ulaska Kulenovića, novo pojačanje Rijeke imalo dvije dobre prilike glavom, no rezultat se nije mijenjao.

U 90. minuti Seleznjov je imao priliku šokirati Rijeku, no promašio je nevjerojatan zicer s pet metara.

U produžetku je ipak Rijeka slomila goste. U 102. minuti u gužvi se najbolje snašao Escoval koji pogađa za 1:0.

Pobjedu je nakon velike greške golmana gostiju u 115. minuti potvrdio Andrijašević.

Rijeka u play-offu Europske lige gostuje kod Kopenhagena koji je s 3:0 pobijedio poljski Plast. Wilczek, Wind i Biel zabili su za pobjedu Danaca.

Mudražija je ušao u 53. minuti, a Bartolec je ostao na klupi.

Tijek utakmice:

Rijeka – Kolos 2:0

-120′ – Gotova je utakmica. Rijeka je nakon produžetka s 2:0 pobijedila Kolos.

-115′ – Nakon velike greške golmana gostiju Andrijašević je zabio gol za 2:0.

-106′ – Kreće još 15 minuta po gotovo nemogućim uvjetima.

-105′ – Gotov je prvi produžetak! Rijeka je još 15 minuta udaljena od četvrtog pretkola Europske lige.

-102′- GOOOOLLLL NA RUJEVICI! Nakon prekida najbolje se u šesnaestercu snašao Escoval i pogodio za 1:0.

-101′ – Kiša stvara velike probleme igračima na Rujevici, teren je natopljen i teško je nešto povezati.

-91′ – Krenuli su produžeci na Rujevici.

-90′ – Gotovo je 90 minuta u kojima nije bilo golova, pa će se igrati produžeci na Rujevici.

-90′ – Seleznjov je izbjegao pažnji obrane Rijeke i ostao sam na četiri, pet metara, a onda nevjerojatno promašio i pucao preko gola.

-84′ – Opet Kulenović u prilici nakon udarca iz kuta, ali opet puca pokraj gola.

-80′ – Krenula je ofenzivnije Rijeka, traži taj gol kako utakmica ne bi otišla u produžetke.

-73′ – Već se Kulenović našao u prilici, ali udarac glavom s pet metara bio je loš.

-72′ – Na terenu je Sandro Kulenović, novo pojačanje nedavno pristiglo iz Dinama, a ušao je umjesto Pavičića.

-71′ – Andrijašević je spustio loptu na rub šesnaesterca za Lončara čiji udarac odlazi preko gola.

-66′ – Krenuli su u presing igrači Rijeke, no Ukrajinci uz male poteškoće otklanjaju opasnost.

-58′ – Odmah su uzvratili gosti, ali udarac Bogdanova ide pokraj gola.

-57′ – Pavičić je u dobroj poziciji pucao ravno u golmana Kolasa

-49′ – Imali su gosti dva kornera u nizu, no na mjestu je obrana Rijeke.

-46′ – Krenulo je drugo poluvrijeme u Rijeci, nema promjena u momčadima.

-45′ – Gotovo je prvih 45 minuta na Rujevici, gdje nema golova.

-42′ – Dobra prilika za goste, no Novak puca pokraj gola.

-40′ – Slabu utakmicu gledamo na Rujevici, gdje Rijeka ima dominaciju, no bez pravih prilika.

-35′ – Andrijašević je pucao, ali pokraj gola.

-30′ – Vidjeli smo sada da i gosti mogu biti opasni, no otklonila je to obrana Rijeke bez da je Nevistić morao intervenirati.

-23′ – Morala je Rijeka bolje u ovoj situaciji kada je Štefulj dao povratnu loptu za Andrijaševića koji na kraju radi prekršaj u napadu.

-15′ – Murić je pokušao izravno iz kornera, ali nije se dao iznenaditi golman gostiju.

-10′ – Zaprijetila je Rijeka, ali udarac Čerina odlazi pokraj gola.

-5′ – Tražili su gosti penal zbog navodnog igranja rukom u šesnaestercu Rijeke, no sudac je samo pokazao da se igra dalje.

-1′ – Krenula je utakmica na Rujevici.

Rijeka će Kolos napasti sa sljedećih 11: Nevistić, Capan, Velkoski, Smolčić, Tomečak, Čerin, Pavičić, Štefulj, Murić, Lončar, Andrijašević.