RAKITIĆ ASISTIRAO U POBJEDI SEVILLE! Mourinho održao lekciju Guardioli

Ivan Rakitić odigrao je 90 minuta u pobjedi Seville 4:2 protiv Celte Vigo u 10. kolu španjolskog prvenstva, a asistirao je za treći gol svoje momčadi koji je u 85. minuti zabio Escudero.

Sevilla je povela preko Kounde već u 5. minuti, da bi Aspas i Nolito donijeli preokret gostima. U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela El Nesyri zabija za 2:2.

Konačnih 4:2 postavio je El Haddadi u 87. minuti. Sevilla je sedma s 13 bodova, sedam manje od vodećeg Real Sociedada, dok je Celta 19. sa sedam bodova.

Mourinhov Tottenham novi su vodeći sastav Premier lige nakon što je u derbiju devetog kola s 2:0 pobijedio Manchester City Pepa Guardiole.

Spursi su poveli već u 5. minuti kada je Ndombele sjajnom okomitom loptom proigrao Sona koji je pobjegao neopreznim stoperima Cityja te mirno svladao istrčalog Edersona, da bi pobjedu potvrdio Lo Celso samo 35 sekundi po ulasku na travnjak u 65. minuti umjesto Ndombelea. Argentinca je izvrsno proigrao Kane.

Tottenham sada ima 20 bodova, dva više od drugog Chelseaja. City je ostao tavoriti u sredini ljestvice, na 10. mjestu sa 12 bodova.

U dvoboju 8. kola talijanskog prvenstva Spezia i Atalanta su igrale 0:0.

Gosti iz Bergama napadali su čitavim tijekom susreta, u 57. minuti su bili uvjereni kako su napokon probili bunker domaćih kada je Gosens zatresao mrežu, no pregledom snimke ustanovljeno je kako je asistent Zapata bio u minimalnom zaleđu, pa je dvoboj okončan podjelom bodova.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić odigrao je drugo poluvrijeme za Atalantu kod koje je Boško Šutalo ušao u igru u 88. minuti, dok je Martin Erlić odigrao čitav susret u obrani Spezije.

Antwerp kojeg s klupe vodi Ivan Leko je 13. kolu belgijskog prvenstva odigrao 1:1 kod Oostendea. Tanghe je zabio u 80. minuti za domaćine, a samo minutu kasnije Refaelov zabija za 1:1. Antwerp je peti s 22 boda.