Antonio Pozo/PRESSIN/ AP/Guliver Image

Rakitić asistencijom oduševio Sevillu, ali onda u samoj završnici doživjeli šok

Autor: Ivor Krapac

Nova večer Lige prvaka nije donijela sreću Ivanu Rakitiću i njegovoj Sevilli u utakmici u kojoj im se pobjeda već smiješila. Na koncu, gostujući PSV je u susretu petog kola u skupini B slavio s 3:2, uz preokret nakon što je domaća momčad vodila s 2:0.

U dolasku do vodstva je važnu ulogu imao i Rakitić. Nekadašnji hrvatski reprezentativac je u 24. minuti krasnim ubacivanjem iz slobodnog udarca izbacio cijelu protivničku obranu, a nakon utrčavanja prema golu, na loptu je došao Sergio Ramos koji je pogodio za 1:0.

Rakitićevu asistenciju i Ramosov gol pogledajte – ovdje.

Sevilla sve ispustila

Sevilla se ponovno veselila nakon što je Marokanac Youssef En Nesyri u 47. minuti zabio za 2:0, ali slijedio je veliki preokret u kojem je važnu ulogu imao Argentinac Lucas Ocampos.

Argentinski igrač u domaćem dresu je u 63. minuti dobio jedan, a u 66. i drugi žuti karton, ostavljajući Sevillu s igračem manje. Gosti iz Eindhovena su to obilato iskoristili.

U 68. minuti je za smanjenje PSV-a zabio Marokanac Ismael Saibari, u 81. je došlo izjednačenje autogolom srpskog reprezentativca Nemanje Gudelja, a u drugoj minuti nadoknade na kraju utakmice je za preokret na 3:2 strijelac bio Amerikanac Ricardo Pepi, koji je tim golom ostavio Rakitića i suigrače praznih ruku.

Guliver Image

Rakitić s punom minutažom

Nekadašnji hrvatski reprezentativac igrao je od početka do kraja, a nakon poraza, sa svojom Sevillom više ne može do drugog kruga s obzirom na to da vodeći Arsenal bježi za sedam bodova, a drugoplasirani PSV sada ima šest bodova više.

Sevilla je na dnu ljestvice s tri boda manje od Lensa uoči posljednjeg kola, uz utakmicu više s obzirom na to da Lens kasnije večeras u Londonu igra protiv Arsenala.

Sevilla je, tako, blizu završetka svojeg ovosezonskog puta u Europi.

Real bez Modrića dočekuje Napoli: Pobjeda donosi potvrdu prvog mjesta

Napeto i u Istanbulu

Utakmica puna uzbuđenja odigrana je i u Istanbulu, s 3:3 u ogledu domaćeg Galatasaraya i Manchester Uniteda.

Gosti iz Engleske vodili su s 3:1 zaslugom Alejandra Garnacha (11′), Brune Fernandesa (18′) i Scotta McTominaya (55′), dok je jedini strijelac za Galatasaray u prvom poluvremenu bio Hakim Ziyech (29′).

Ziyech je u 62. minuti svojim drugim golom približio domaće na zaostatak s 3:2, a za konačnih 3:3 je u 71. minuti zabio Kerem Akturkoglu, tada na Ziyechovu asistenciju.

Poslije ovog boda, Galatasaray ima malu prednost pred Unitedom i Kopenhagenom u borbi za prolazak dalje, s bodom više od engleskog i danskog kluba.

Na vrhu je Bayern koji je već siguran za prolazak dalje s prvog mjesta u grupi, sa sedam bodova više od drugoplasiranog Galatasaraya.