AP Photo/Joan Monfort/Guliver Image

PSG i Borussia Dortmund potopili Barcelonu i Atletico za polufinale Lige prvaka

Autor: GIŠ

Dvije sjajne utakmice imalo smo priliku gledati u uzvratima četvrtfinala Lige prvaka ovaj utorak, kada su se u Barceloni sastali istoimeni klub i PSG, dok je drugo četvrtfinale bilo ono između Borussije Dortmund i Atletico Madrida.

Barcelona je nosila jedan gol prednosti iz prve utakmice iz Pariza i nakon 12 minuta bilo je 1:0 za domaće nakon prodora Yamala i gola Raphine te se činilo kako će Xavi i društvo u polufinale.

No ključni trenutak susreta dogodio se u 29. minuti kada je isključen Araujo i do kraja poluvremena PSG je preko Dembelea izjednačio na 1:1, no to je bila samo uvertira za drugih 45. minuta.

Potop Barce

PSG je krenuo odmah dominirati u drugom poluvremenu, da bi 54. minuti Vitinha sjajnim udarcem s oko 18 metara doveo goste u vodstvo, da bi nakon toga pocrvenio Xavi, a u 60. minuti Mbappe iz penala dovodi parižane na dva razlike.

Doke je Barca pokušavala barem izjednačiti rezultat u 89. minuti sjevnula je kontra PSG-a, koju je iz drugog pokušaja završio Mbappe i odveo klub iz grada svjetla u polufnale, gdje će na Borussiju Dortmund, koja je u ludoj utakmici izbacila Atletico Madrid.

Borussia je u prvom poluvremenu povela 2:0 golovima Brandta i Maatsena i preokrenula 2:1 iz prvog susreta Atletica, da bi gosti izjednačili na 2:2 preko prvo autogola Hummelsa, a zatim Corea početkom drugog dijela, ali je na kraju domaćin golovima Füllkruga i Sabitzera došao do pobjede od 4:2 i polufinala protiv PSG-a.

U srijedu od 21 sat igraju na Etihadu Manchester City protiv Reala, prva utakimca završila je neodlučeno 3:3, dok u drugom susretu večeri igraju Bayern i Arsenal, koji su u prvoj utakmici u Londonu odigrali isto neriješeno 2:2

Barcelona – PSG 1:4 (4:6)

Barcelona: Ter Stegen, Cancelo, Cubarsi, Araujo, Kounde, de Jong, Gundogan, Pedri, Yamal, Raphinha, Lewandowski

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Hernandez, Mendes, Ruiz, Vitinha, Zaire-Emery, Barcola, Dembele, Mbappe

____________________________________________________________________________________________________________

90’+7 Kraj utakamice u Barceloni, PSG će u polufinalu na Borussiu Dortmund

90’+3 Šut Mbappea s dvadesetak metara, Ter Stegen brani

90′ Kraj u Dortmundu, Borussija će na PSG u polufinalu, u Batreloni se igra još sedam minuta

89′ Golll PSG Mbappe puca Ter Stegen lopta ponovno do Mbappea, koji zabija za 1:4

89′ Raphina pokušao direktno iz kornera, brani Donnaruma pa brzi korner, gubi ptu Barca, kontra PSG-a

88′ Barca je uzela jednu loptu na centru, sjurio se Lewandowski prema golu i pokušao pucati, ali od boka u korner

85′ Slobodni udarac za Barcu, ubačaj Raphinhe, Donnarumma je promašio loptu, ali zaleđe Lewandowskog

82′ PSG kontrolira utakmicu, ali Barca pokušava doći do izjednačenja

80′ Luda utakmica u Dortmundu, Borussia vodi s 4:2…Golove pogledajte OVDJE i OVDJE

73′ Prilika za Lewandowskog, koji puca s 17 metara, brani Donnarumma pa čiste igrači PSG-a, Barca se probudila

72′ Barcelona jednostavno ne može zadržati optu, posjed je debelo na strani gostiju

69′ Korner PSG, Barca čisti, novi ubačaj, uzima golman domaćih

65′ U drugoj utakmici Atetico je izjednačio na 2:2…Goove pogledajte OVDJE i OVDJE

64′ Barca traži penal, sudac odmahuje rukom

62′ Prilika za Barcelonu, ali korner

60′ Gooollll Mbappe, PSG vodi protiv Barcelone i trenutno je u polufinalu Lige prvaka…Gol pogledajte OVDJE

59′ Penal za PSG, Cacneclo je startao na Dembela, čisti penal

58′ Lewandowski glavom, ali bez snage u udarcu

57′ Xavi je dobio crveni karton zbog napucavanja lopte

56′ Zamalo je Lewandowski zabio, ali stativa

54′ Korener za PSG, i gollll kakav šut Vitinhe s 20 metara u desni doljnji kut Ter Stegenovog gola…Gol pogedajte OVDJE

52′ Odlična akcija PSG-a Mbappe je dodao jednu loptu Ruizu koji je protrčao iza obrane Barce s lijeve strane, ali puca pored gola

49′ Udarac Hakimija, čudna putanja lopte Ter Stegen jedva odbija u korner, iz kojeg nije se izrodila neka prilika za goste

48′ PSG je odmah krenu prema golu Barce

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, u kojem je Barcelona s igračem manje

45′ + 5 Trebao je biti korner za PSG, ali kraj prvog poluvremena, u kojem je i dalje gol više na strani Barcelone, koja će igrati još cijelo drugo poluvrijeme s igračem manje. U drugom susretu Borussia Dortmund vodi protiv Atletica 2:0 i trenutno je u polufinalu Lige prvaka…Golove s te utakmice pogledajte OVDJE i OVDJE

45’+3 Ponovno prilika za PSG, ubačaj s lijeve strane na Dembela, koji loptu šalje pokraj desne vratnice gola Barce

45′ PSG ponovno u napadu, vidi se igrač manje kod Barcelone, tri minute nadoknade, ali bit će i malo više

43′ Pokušaj iz daljine PSG-a, visoko preko gola

40′ Gollll PSG, Ousmane Dembele, koji je sjajno završio jedan ubačaj s lijeve strane, a koji je prešao preko lica gola i došao do Dembele na drugoj strani, koji strašnim šutom buši Ter Stegena….Gol pogledajte OVDJE

38′ Svaki put kad Dembele primi loptu, čuju se salve zvižduka s tribina

36′ Utakmica je malo zaiskrila

34′ Ulazi Martinez, a izlazi mladi Yamal, koji je namjestio gol sjanim prodorom po desnoj strani

33′ Udarac Dembela, ali malo preko gola

29′ Isključenje za Arauja, nakon što je kao zadnji čovjek sušio Barcolu, Barca ostaje s desetoricom najmanje 60 minuta sureta

28′ Sjajna obrana Ter Stegena, koji je refleksno skinuo udarac Mbappea s nekih 10 metara, da bi potom Mbappe pokušao glavom, ai Barceona čisti

25′ Korner za PSG, loše izveden, PSG je nestao nakon gola Barce, koja inzistira na visokom pritisku i radi velike probleme Francuzima

20′ Barca s lijeve strane, lopta dolazi do Lewandowskog, koji puca malo preko gola

17′ Korner za PSG, kratka kombinacija, ubacivanje na Mbappea, koji puca glavom visoko preko gola

12′ Gollll, Barcelona dolazi u vodstvo iz prve prave akcije, Yamal se probio po desnoj strani i oštro centrirao, a Raphina je postavio nogu i poslao loptu s par metara pored nemoćnog Donnarumme…Gol pogledajte OVDJE

10′ U prvih deset minuta PSG je aktivniji od Barcelone, koja nije imala do sad ni +ti jedan napad prema Donnarummi

7′ Korner za PSG, čisti Barcelona

5′ U samom otvaranju PSG pokazuje kako se nije došao braniti

4′ PSG napada s lijeve strane, ali završni šut je blokiran pa Marqunhos prekršajem na centru zaustavlja napad Barce

2′ Evo PSG pred golom Ter Stegena, Mbappe pada, ali suci se nisu oglasili

1′ Počela je utakmica u Barceloni

Utorak od 21 sat je rezerviran za uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka, u kojima se u Barceloni susreću istoimeni domaćin i PSG, dok se u Dortmundu sastaju domaća Borussia i Atletico Madrid.

Barcelona u utakmicu ulazi s prednošću od jednog pogotka iz Pariza, kada su u sjajnoj prvoj utakmici ova dva rivala odigrala 2:3, no kako više ne postoji pravio gola u gostima, i dalje je sve moguće u Španjolskoj.

Xaviju je Liga prvaka jedini mogući trofej koji još mogu osvojiti ove sezone, tako da možemo očekivati pravi spektakl, jer Mbappe i društvo isto žarko žele podignuti kup Lige prvaka.

Gol prednosti

U drugoj utkmici večeri igraju Borussija Dortmund i Atletico Madrid, koji isto ima gol prednosti nakon pobjede u prvoj utakmici od 2:1, a susret je isto na rasporedu od 21 sat.