PRVOLIGAŠI KROZ IGLENE UŠI: Kup je prošao bez iznenađujućih rezultata

Autor: Dnevno GIŠ

Danas su se igrale prve utakmice 1/16 finala Hrvatskog kupa, a iako su neki prvoligaši živjeli na rubu, ipak su svi uspjeli izboriti daljnji dio natjecanja, mnogi puno teže od očekivanog.

Najviše je svoje navijače prestrašio Slaven Belupo, koji je igrao protiv drugoligaša Solina, a momci Zorana Zekića plasirali su se dalje u produžetcima, kada je, nakon 1:1 u prvih 90 minuta, za ‘farmaceute’ u 100 minuti zabio neuništivi Krstanović i tako momčadi iz Koprivnice osigurao osminu finala.

Osijek je danas gostovao kod trećeligaša Papuka, koji se odlično držao tijekom cijele utakmice i bio samo jedan gol u zaostatku za prvoligašem, ali su u sudačkoj nadoknadi Osijek zabio za 2:0 i odagnao dvojbe oko pobjednika.

Teške pobjede

Jednako kao i Belupo, Šibenik i Gorica mučili su se protiv svojih protivnika pa je Šibenik na jedvite jade pobijedio u gostima kod Poreča 2:1, a pobjednički gol zabili su momci iz Krešimirovog grada u 72. minuti.

Gorica je gostovala u Zagrebu gdje je igrala protiv Dubrave, a pobjedu od 3:2 donio im je Mitrović u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Jedini koji su se bez problema plasirali u osminu finala su igrači Mladosti iz Ždralova, koji su s 6:0 pobijedili Oriolik i u osmini finala Mladost ide na pobjednika kupa Hajduk, dok će ostali saznati protivnike kasnije.

Autor:Dnevno GIŠ