PRIMERA Barcelonu s klupe morali spašavati Messi i Rakitić

U susretu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Leganes sa 3-1.

Barca je slomila goste tek nakon što su u igru u 64. minutu ušli Lionel Messi i Ivan Rakitić. Do tada je Leganes imao bod u rukama.

Barca je povela u 32. minuti golom Ousmanea Dembelea, no u 57. minuti je izjednačio Martin Braithwaite. Na 2-1 povisio je Luis Suarez koji je u 71. minuti pospremio jedan odbijanac u gol. Sjajno je pucao Messi, Pichu Cuellar je obranio, a urugvajski napadač odbijenu loptu pospremio u mrežu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Messi postigavši u trećoj minuti nadoknade gol za 3-1.

Barcelona nakon ove pobjede ponovo ima pet bodova više od Atletico Madrida, dok Real Madrid na trećem mjestu ima deset bodova zaostatka.

REZULTATI
Barcelona – Leganes 3-1 (Dembele 32, Suarez 71, Messi 90+3 / Braithwaite 57)
Real Betis – Girona 3-2 (Tello 12, Moron 54, Canales 90+4-11m / García 36, Doumbia 44)
Villarreal – Athletic Bilbao 1-1 (Ekambi 71 / Costa 18-a)
Levante – Valladolid 2-0 (Coke 42, Roger Martí 90+5)
Rayo Vallecano – Real Sociedad 2-2 (Comesana 22, Embarba 28 / Moreno 39, Jose 82)