POSRNULI VELIKAN TRPI UDARCE: Trener skoro stradao nakon derbija, a stigao novi šok!

Barcelona je doživjela drugi uzastopni poraz u španjolskom prvenstvu, treći u posljednje četiri utakmice, sve protiv klubova iz užeg ili šireg Madrida. Nakon što ih je proteklog vikenda u velikom derbiju na Camp Nouu svladao Real, a dva kola ranije i Atletico, novi udarac stigao je na gostovanju protiv Rayo Vallecana, u madridskoj jugoistočnoj četvrti Vallecas.

Rayo je u 11. kolu Primere slavio s 1:0, uz gol svoje najveće zvijezde, 35-godišnjeg kolumbijskog napadača Radamela Falcaa. Iskusni kolumbijski reprezentativac bio je strijelac u 30. minuti, a nakon toga, Barcelona će najviše pamtiti sjajnu šansu koju je imala 20-ak minuta do kraja.

Memphis Depay je u 70. mogao donijeti izjednačenje iz penala, ali nije bio precizan. Udarac mu je obranio makedonski golman Stole Dimitrievski, koji je time zadržao prednost na strani Raya.

S ovim porazom, nastavljaju se teški dani za Barcelonu, a osobito za Ronalda Koemana na klupi. Nizozemski trener bio je na udaru navijača poslije domaćeg poraza od Reala, a sada se pad nastavlja, sa sve većim zaostatkom za vrhom ljestvice.

Barcelona se nalazi na skromnom devetom mjestu, sa šest bodova manje od četiri kluba koji imaju po 21 bod. U toj skupini, na vrhu ljestvice je Real koji je danas kod kuće odigrao bez golova protiv Osasune. Luka Modrić dobio je poštedu i nije bio u konkurenciji za nastup za Madriđane.

Rayo poslije svoje pobjede također bježi Barceloni. Probio se na peto mjesto, s dva boda manje nego ih ima Real.