PONAJVEĆI HR TALENT (18) PONOVNO ODUŠEVIO! Hrvatska s njim dominira, stigla nova pobjeda

Hrvatska U21 reprezentacija proslavila je novu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, četvrtu u isto toliko utakmica u novom ciklusu. Izabranici Igora Bišćana su u gradu Sumgaitu s 5:1 bili jači od domaćeg Azerbajdžana, a glavni junak pobjede bio je 18-godišnji Roko Šimić.

Talentirani napadač nastavio je svoj golgeterski niz upisavši se na semafor tri puta, u devetoj i 13. minuti iz igre, a u 44. iz penala. Šimić je svojim golovima pomogao Hrvatskoj u dolasku do 4:0 na poluvremenu. Uz njega, strijelac je bio i Nikola Soldo (25′).

Azerbajdžan je u 55. minuti smanjio zaostatak na 4:1 golom Muse Gurbanlija iz penala. Domaći su nedugo nakon toga ostali s igračem manje, drugi žuti karton dobio je Turan Valizada (69′), a Josip Šutalo je u 81. minuti zabio za završnih 5:1.

Nije bilo problema

Ranim dolaskom do vodstva Šimićevim golovima za 2:0 u prvih 15 minuta, Bišćanovi izabranici su vrlo brzo stekli prednost koja je potopila nade domaće reprezentacije. Do poluvremena je već bilo jasno kome će pripasti pobjeda, a na koncu, Hrvatska je s četiri gola prednosti bila uvjerljivija nego u prvoj utakmici protiv Azerbajdžanaca, okončanoj s 2:0 početkom rujna u Velikoj Gorici.

Taj susret dogodio se u prvom kolu novog kvalifikacijskog ciklusa. Nakon toga, Hrvatska je slavila i u Finskoj (2:0) i kod kuće protiv Norveške (3:2), prije četiri dana u Varaždinu.

Nove utakmice sljedećeg mjeseca

Kvalifikacije se nastavljaju u studenom. Hrvatska će 11.11. kod kuće igrati protiv Estonije, a pet dana nakon toga Bišćanove izabranike čeka gostovanje u Austriji.