POLJACI SRETNO DO PRVOG BODA: Furija se pošteno ispromašivala i zakomplicirala si je život

Autor: G.I.Š.

Zadnja utakmica današnjeg dana na Europskom prvenstvu sučelila je reprezentacije Španjolske i Poljske 1:1 u Sevilli, koji su remijem dodatno zakomplicirali stanje u skupini E.

Nakon dva odigrana kola prva je Švedska s četiri boda, druga je Slovačka s tri, treća je Španjolska s 2, dok je Poljska na začelju s jednim bodom.

Rasplet ove skupine bit će izuzetno zanimljiv, pošto teoretski sve reprezentacije imaju šansu za plasman u osminu finala natjecanja.

Poljaci sretni, Španjolci se ispromašivali

Za Španjolsku od prve minute ponovno je zaigrao i bivši Modri Olmo, a Španjolska se nametnula od početka susreta i tražila je pobjedu.

Njena nastojanja urodila su plodom u 25. minuti kada je Alvaro Morata doveo Furiju u vodstvo 1:0, i tim golom je postao drugi najbolji strijelac na Euru nakon Fernanda Torresa.

Iako je Španjolska bila opasnija i Poljska je imala svoje šanse, a i Lewandowski i društvo odigrali su znatno bolje nego protiv Slovačke.

Tako je Lewa zapucao sjajnu priliku krajem prvog poluvremena, kada je Swiderski pogodio vratnicu, a odbijena lopta došla je do Poljskog napadača koji gađa golmana Simona.

No na početku drugog poluvremena u 54. minuti Lewandowski je nadskočio sve i zabio za izjednačenje 1:1, što je bio i kranij rezultat utakmice.

Španjolska je do kraja pokušala doći do pobjede, ali je i Poljska iz kontri imala neke šanse no rezultat se nije više mijenjao. Španjolska je zapucala i penal u 58. minuti kada je Moreno pogodio okvir gola.

Autor:G.I.Š.