Pogledajte sramotne uvjete na utakmici Vukovara i Sesveta: HNS mora nešto hitno poduzeti

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Dok je bila reprezentativna pauza drugi razred hrvatskog nogometa nije odmarao, a novo 16. kolo igralo se već danas. Otvorili su ga Vukovar i Sesvete.

Vukovar je slavio 3:1 te stigao do druge ovosezonske pobjede nad Sesvetama. Obje ekipe ušle su u ovaj susret s pobjedama iz prošlog kola. Vukovar je pobijedio u gostima kod Cibalije, dok su Sesvete na domaćem terenu svladale Jarun.

Domaćini su loše krenuli. Gosti su izveli dugi aut s desne strane u šesnaesterac domaćina, vratar Vukovara Ivan Mandić obranio je udarac gostujućeg igrača, no nesretni Paul Tabinas postigao je autogol za 0:1 na semaforu.

Sramota

U 43. minuti domaćin je izjednačio na 1:1, a strijelac je bio Törles Knöll. Bivši igrač Slaven Belupa najbolje se snašao u gužvi nakon kornera te pogodio mrežu Sesveta za svoj deveti ovosezonski pogodak.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli 𝑷𝒓𝒗𝒂 𝑯𝒓𝒗𝒂𝒕𝒔𝒌𝒂 𝑳𝒊𝒈𝒂 (@prvahrvatskaliga)

Teren je bio u najmanju ruku sramotan. Blato je otežavalo razvijanje normalne pas igre pa je utakmica više ličila na ragbi po broju dugih lopti, a teren je više bio prikladan nekoj oranici.

Domaćin je pobjedu potvrdio u prvoj minuti sudačke nadoknade, za 3:1 zabio je Robin Gonzalez. Vukovar je ovim slavljem stigao do treće uzastopne pobjede, a Sesvetama prvi poraz nakon dva mjeseca.

Tereni su veliki problem  Hrvatskoj pogotovo u ovom djelu godine te je na HNS-u da krene s njihovom obnovom ili bar saniranjem tijekom zimske pauze.

Italija mijenja pravila zbog ‘malog Ibre’: Svijet nogometa ne pamti ovakav slučaj

Autor:Dnevno.hr/ I.L