Pogledajte prvi gol nekad najboljeg strijelca HNL-a u talijanskoj ligi

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Bivši napadač Osijeka, Mirko Marić, koji je u dresu Osijeka bio prvi strijelac HNL-a postigao je svoj prvi gol u dresu Monze i tome postigao svoj prvi gol u Serie A.

Time je donio remi Monzi na gostovanju kod Cagliarija u 13. kolu Serie A. Marić je u 61. minuti glavom pogodio nakon ubačaja Georgiosa Kyriakopoulosa iz kornera za konačnih 1:1.

Mariću je to prvi gol u Serie A te prvi gol uopće još od travnja 2022. godine, kada je igrao na posudbi u drugoligašu Crotoneu. Marić je u Monzu stigao iz Osijeka u ljeto 2020. za sedam milijuna eura.

Nije se snašao

Sezonu prije toga je s 20 golova bio na vrhu ljestvice strijelaca HNL-a uz Antonija Čolaka i Miju Caktaša, no titula najboljeg strijelca službeno je pripala Čolaku jer je odigrao najmanje minuta.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli AC Monza (@acmonza)

U prvoj sezoni u Monzi Marić je razočarao te je zabio tek dva gola u 21 nastupu u drugoj talijanskoj ligi.  Monza je klub čiji je vlasnik bio pokojni Silvio Berlusconi.

Prošle sezone se vratio u Monzu, ali ostao je bez ijednog nastupa. Ove je godine počeo ulaziti s klupe te je sada u sedmoj utakmici stigao i do gola.  Karijeru je počeo u Širokom, a kupio ga je Dinamo za koji nikad nije igrao te je tri godine bio u Lokomotivi na posudbi. Prije Osijeka bio je u Videntonu. Nastupao je za mlade BiH, ali i Hrvatske, a za A vrstu ima dva nastupa na China cupu.