Pogledajte nesmotreni prekršaj i jedanaesterac koji su Dinamu donijeli veliko slavlje

Autor: Dnevno GIŠ

Dinamo je šokantno pobijedio Rijeku na Maksimiru 1:0 u derbiju 24. kola SuperSport HNL-a, kada je Fran Brodić realizirao kazneni udarac u 95. minuti drugog poluvremena i tako donio modrima jako bitna tri boda.

Utakmica u prvom dijelu je bila izjednačena, uz jednu veliku priliku Brune Petkovića, dok je u drugom poluvremenu Dinamo bi bolji, ali i Rijeka je jednom opasno zaprijetila, no penal je presudio utakmicu.

Igrala se sudačka nadoknada drugog poluvremena i Dinamo je krenuo u zadnji napad, kada je Bruno Goda rukom pogodio Špikića u vrat nakon ubačaja i penal je bio više nego očit. Gol Brodića i prekršaj pogledajte OVDJE.

Intervencije VAR-a

Inače VAR je bio dosta zaposlen na ovoj utakmici pa je na njegovu intervenciju sudac Dario Bel poništio žuti karton Nevistiću, kada je ušao u klizeći start na Franju Ivanovića, za koji se ispostavilo kako na kraju nije bio prekršaj.

VAR soba se uključila i drugi put, kada je Rijeka povela na početku drugog poluvremena u 47. minuti, kada je tek ušli Marić zabio glavom na centaršut, ali bio je u nedozvoljenoj poziciji.

Ukupno možemo biti zadovoljni derbijem, koji je u nekim trenutcima bio na jako visokom nivou, a sada nam predstoji veliki troboj Dinama, Hajduka i Rijeke za naslov, koje dijeli ukupno samo tri boda na ljestvici, uz Dinamovu utakmicu manje.