Mladi igrač s klupe doveo Dinamo do pobjede, Modri slavili u drami na terenu

Autor: Ivor Krapac

Dinamo je u utakmici punoj uzbuđenja došao do pobjede u Koprivnici bez puno svojih standardnih prvotimaca. Susret pretposljednjeg kola SuperSport HNL-a donio je veselje za momčad Sergeja Jakirovića s 3:2 protiv domaćeg Slaven Belupa, a čovjek odluke za Dinamo bio je 18-godišnji Luka Vrbančić koji je zabio za gostujuću pobjedu u trećoj minuti sudačke nadoknade na kraju susreta.

Mladi dinamovac ušao je u igru u drugom poluvremenu, a svoju šansu za pokazivanje u akciji iskoristio je u završnici utakmice. Poslao je loptu u mrežu nakon što je do njega došla poslije slobodnog udarca Marka Bulata koji je bio odbijen u gredu. Dinamo je, tako, osigurao tri boda u napetom dvoboju u kojem je posljednjih 20-ak minuta bio s igračem više, nakon drugog žutog kartona za domaćeg Ganca Michaela Agbekpornua u 71. minuti.

Slaven je ostao s čovjekom manje dok je na semaforu bilo 2:2 i nije izdržao do kraja susreta. U završnici utakmice je Sergej Jakirović po pobjedu išao i s trojicom novih juniora u svojoj momčadi, uključujući svojeg 16-godišnjeg sina Leona, koji se među zagrebačkim Plavima probija u mlađim dobnim kategorijama. Ipak, dobitnički potez je na kraju bio onaj s početka drugog poluvremena, kada je trener Dinama u igru poslao 18-godišnjeg Vrbančića.

Domaći rano zabili

Slaven je u prvom poluvremenu obavio sjajan posao protiv gostiju koji su igrali u promiješanom sastavu, s obzirom na to da je Dinamu u prvom planu ipak uzvratna utakmica finala SuperSport Kupa Hrvatske u srijedu protiv Rijeke na Rujevici. Domaća momčad je u Koprivnici povela u četvrtoj minuti, a strijelac je bio Daniel Štefulj, koji je u Slavenu na posudbi upravo iz Dinama.

Štefulj je zabio gostima prevarivši Danijela Zagorca udarcem za koji je možda naumio da bude centaršut, no ispao je to krasan gol za rano vodstvo koprivničkog kluba. Dinamo je, tako, pao u rezultatski zaostatak već na početku utakmice, a do kraja prvog poluvremena nije se uspio trgnuti i vratiti u egal.

Štoviše, domaća momčad imala je još nekoliko lijepih šansi, poput one koju je u završnom razdoblju prvog poluvremena imao Ante Šuto, no pucao je malo pokraj gola nakon što je izbio ispred Zagorca. Golman zagrebačkih Plavih imao je i nekoliko intervencija kojima je spriječio veći zaostatak svoje momčadi.

Dinamov brzinski preokret

U drugom dijelu, Dinamo je brzo došao do preokreta, a strijelci su bili njegovi napadači Fran Brodić i Sandro Kulenović. Brodić je zabio u 48. minuti, dok se Kulenović upisao na semafor četiri minute kasnije, na Brodićevu asistenciju nakon koje mu nije bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu.

Ipak, uzbuđenjima tu nije bio kraj. Za Slaven je u 62. minuti na 2:2 izjednačio mladi Adriano Jagušić, 18-godišnjak kojeg je trener domaće momčadi Ivan Radeljić uveo u igru šest minuta ranije. Koprivnički klub je time ponovno bio u igri za barem bod protiv Dinama. Slaven je dugo držao tih 2:2 i nakon što je ostao s čovjekom manje, ali na koncu su ipak slavili gosti iz Zagreba.

Dinamo će za kraj prvenstva iduće subote na Maksimiru igrati protiv Rudeša, a prije toga, u srijedu će s početkom u 18 sati u uzvratnoj utakmici finala SuperSport Kupa na Rujevici biti u akciji protiv Rijeke. Podsjetimo, prva utakmica je ranije ovog tjedna u Zagrebu završena bez golova.

Lokomotiva ispustila pobjedu

U ranijoj subotnjoj utakmici u pretposljednjem kolu prvenstva, Lokomotiva je ostala razočarana zbog samo 3:3 protiv Rudeša u zagrebačkom dvoboju, čime je Osijek došao do šanse da sutra u domaćem susretu s Rijekom dođe do prednosti pred zagrebačkim Lokosima u borbi za četvrto mjesto i Europu u idućoj sezoni. Osijek i Lokomotiva su sada bodovno izjednačeni, no Osječani su sa susretom manje.

Lokomotiva je na kraju prvog poluvremena imala vodstvo od 3:0 s dva gola Duje Čopa (3′, 45’+2) i jednim Matea Marića (24′). Rudeš je u drugom dijelu smanjio zaostatak golom Duje Korača (49′), a kasnije u drugom poluvremenu, veliku stvar za domaću momčad je u vraćanju u utakmicu napravio golman i kapetan Matej Marković, koji je u 81. minuti obranio penal Duji Čopu.

Tomislav Mrčela je u 87. minuti približio Rudeš na gol zaostatka, a Lokomotiva je ostala bez pobjede nakon što je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade na kraju susreta za 3:3 zabio Vanja Šare. Bio je to gol koji za Rudeš nije puno promijenio u široj slici s obzirom na to da je na dnu ljestvice i već ranije se oprostio od ostanka u prvoligaškom društvu, no za Lokomotivu bi domaći izjednačujući gol mogao biti jako bolan zbog gubitka koraka u borbi za četvrto mjesto i Europu.

Slaven Belupo – Dinamo 2:3

90’+7 – Završena je utakmica u Koprivnici, Dinamo je u gostima slavio s 3:2!

90’+3 – Nakon što je domaći golman Čović u gredu odbio šut Marka Bulata iz slobodnog udarca, lopta se odbila do 18-godišnjeg Vrbančića koji je bio strijelac za 3:2 za goste.

90’+3 – GOL! Mladi Luka Vrbančić doveo je Dinamo u vodstvo u sudačkoj nadoknadi!

90′ – Dinamo je s igračem više pritisnuo, no Slaven se dobro drži. Igrat će se još šest minuta sudačke nadoknade.

71′ – Slaven je 20-ak minuta do kraja ostao s igračem manje. Ganac Michael Agbekpornu je u razmaku od samo dvije-tri minute dobio dva žuta kartona i morao je iz igre.

62′ – Jagušić je ušao s klupe u 56. minuti i nije mu dugo trebalo za upisivanje na semafor. Bio je to pravi potez domaćeg trenera Ivana Radeljića, pogodio je s uvođenjem 18-godišnjaka u igru.

62′ – GOL! Slaven Belupo izjednačio je na 2:2, zabio je 18-godišnji Adriano Jagušić!

52′ – Brodić je bio asistent, Kulenoviću nije bilo teško zabiti iz blizine, pa je sada vodstvo na strani momčadi Sergeja Jakirovića.

52′ – GOL! Dinamo je okrenuo i vodi s 2:1, zabio je Sandro Kulenović!

48′ – Brodić je pogodio lijevom nogom s 12-ak metara, stvari su ponovno u rezultatskoj ravnoteži.

48′ – GOL! Dinamo je izjednačio na 1:1, strijelac je Fran Brodić!

46′ – Dinamo je na početku drugog poluvremena zaprijetio udarcem Živkovića kojeg je pronašao Bulat. Lopta je otišla malo pokraj Slavenovog gola.

46′ – Ušli smo u drugo poluvrijeme, a u njemu Dinamo počinje s dvojicom novih igrača. Ušli su Emreli i Vrbančić, a izašli Vidović i Rog.

45’+6 – Nakon duge sudačke nadoknade, završeno je prvo poluvrijeme, a nakon njega domaći Slaven zasluženo vodi.

45’+4 – Slaven je u završnici prvog poluvremena imao dvije izvrsne šanse. Šuto je prvo pucao malo pokraj gola, a udarac Štrkalja je nekoliko minuta kasnije, već u sudačkoj nadoknadi, obranio Zagorac.

29′ – Probao je nastaviti igrati 15-ak minuta nakon što je ležao zbog ozljede, no domaći kapetan Božić ipak mora iz igre.

20′ – Nakon što je Bultat ubacio iz kuta, Kulenovićev udarac nije bio dovoljno jak da bi zabrinuo domaću momčad.

15′ – Nakon što je domaća obrana zaustavila Kaneka, ostao je ležati domaći stoper i kapetan Tomislav Božić kojem se ukazuje pomoć.

13′ – Ponovno je zaprijetio Slaven. Pucao je Tomislav Štrkalj, otišlo je pokraj gola.

4′ – Nekadašnji igrač Dinama koji je u Koprivnici na posudbi s Maksimira zabio je na neobičan način. Činilo se da je htio poslati centaršut, no ispala je to golčina, sjajan udarac koji je svladao Zagorca na Dinamovim vratima.

4′ – GOL! Slaven Belupo vodi, za domaće je zabio bivši dinamovac Daniel Štefulj!

1′ – Počela je utakmica u Koprivnici!

Prvih 11 Slavena:
Čović – Bosec, Pllana, Božić, Štefulj – Lepinjica, Agbekpornu – Šuto, Caimacov, Šakota – Štrkalj

Prvih 11 Dinama:
Zagorac – Živković, Šutalo, Perković – Kaneko, Bulat, Halilović, Rog, Vidović – Kulenović, Brodić

S već osiguranim naslovom prvaka, Dinamo u pretposljednjem ovosezonskom kolu u SuperSport HNL-u u Koprivnici igra protiv Slaven Belupa, a za početak, Sergej Jakirović kreće s izmijenjenim sastavom zagrebačkih Plavih, u izdanju kakvo još nije bilo viđeno.

Trener Dinama je sve promiješao u prvih 11, između ostalog, uključujući odmor koji ima Bruno Petković, ali i ‘desetka’ Plavih Martin Baturina. Između ostalog, tu je i promjena na vratima. Danijel Zagorac branit će prvi put nakon gotovo tri mjeseca, još od kraja veljače.

Dinamo usmjeren na finale protiv Rijeke

Kako je najavio, Sergej Jakirović je za ovu utakmicu priključio prvotimcima i Dinamove juniore, a među njima, na klupi je i trenerov sin Leon. S promiješanim sastavom, misli zagrebačkih Plavih su više usmjerene na dolazeću srijedu, kada će u drugoj utakmici finala SuperSport Kupa na Rujevici igrati protiv Rijeke.

Podsjetimo, prva utakmica je ovog tjedna na Maksimiru završena bez golova.

Kramarić s tri gola srušio Bayern, pogledajte majstorije Vatrenog: Drugi Hrvat zabrljao pa odahnuo