Pogledajte dva majstorska gola srpskog nogometaša, podsjetio je na legendu Hajduka

Autor: Ivor Krapac

Dvaput u istoj utakmici, nogometaš srpskog prvoligaša Čukaričkog Luka Adžić uspio je pogoditi mrežu protivnika na poseban način, izravno iz kornera. Adžić je to napravio igrajući za Čukarički protiv Spartaka iz Subotice, no na kraju susreta nije bilo potpune sreće za njegovu momčad s obzirom na to da je nakon 90 minuta na semaforu bilo 2:2.

S dva gola iz kornera, 25-godišnji krilni igrač Čukaričkog pobrinuo se za 2:0 za svoju momčad. Prvi gol zabio je u 29., a drugi u 51. minuti, no Spartak se nakon toga uspio vratiti u susret i osvojiti bod golovima Ilije Martinovića (55′) i Voje Ubiparipa (81′).

Golove Luke Adžića iz dva kornera pogledajte – OVDJE. S njima je ispisao povijest srpskog prvenstva jer takvog učinka izravno iz kornera još nije bilo.

Kao Blaž Slišković nekada

Golovima iz kornera, nogometaš Čukaričkog podsjetio je na majstorije kakve je nekad ‘iz rukava’ znao izvući Blaž Slišković dok je igrao za Hajduk. Gol izravno iz kornera je na ovim prostorima jedna od prvih asocijacija na legendarnog ‘Baku’ iz njegovog razdoblja među splitskim Bijelima.

Bilo je takvih poteza ili barem pokušaja još, od drugih igrača no Sliškovićevo majstorstvo se posebno pamti.

Nakon hrvatskog osamostaljenja, s terena u Hrvatskoj pamti se i kako je izravno iz kornera zabio Mislav Oršić, igrajući za Dinamo protiv drugoligaša BSK-a u osmini finala SuperSport Kupa. Oršić je 2021. zabio pobjednički gol za 3:2 u korist Dinama baš iz kuta. Bilo je to i lijepo i vrijedno za njegovu momčad, koja je time osigurala prolazak dalje.

Oršićevo remek djelo iz kornera za pobjedu protiv NK BSK zaslužilo je da ga pogledate još 1000 puta! 🔥🔥⚽️🥅 ▶️⏮▶️

Objavljuje GNK Dinamo Zagreb u Srijeda, 27. listopada 2021.