POČELO NAJNEIZVJESNIJE HNL PROLJEĆE IKAD: Istra preokretom srušila Goricu

Autor: I.L.

Na Aldo Drosini Istra i Gorica otvorili su nikad iščekivanje HNL proljeće. Istra je na svom stadionu slavila protiv Goričana s 2:1.

U sjajnoj utakmici, Gorica je povela u 6. minuti nakon kornera Lovrića, odbijanac za 1:0 zabio je Jovičić. Nakon nekoliko sjajnih prilika Istra dolazi do pogotka. Za 1:1 pogodio je Mišković. Konačnih 2:1 postavio je Osijekov napadač na posudbi u Istri sjajni Dion Drena-Beljo u 74. minuti. Belji je ovo 7. gol sezone te ima četiri asistencije.

Na ljestvici Gorica je 5. s 29 bodova, a Istra je 8. s 21 bodom. Istra će u sljedećem kolu pred domaćom publikom dočekati Dinamo, a Gorica na svom stadionu igra protiv Hajduka.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli HNK Gorica (@hnk_gorica)

Proljeće istine

Pred nama je najneizvijesnije HNL proljeće u povijesti. Prvi put se u drugi dio prvenstva ulazi s tri momčadi s jednakim brojem bodova, a to su : Dinamo, Rijeka i Osijek koji su na 40 bodova. Blizu je i Hajduk koji kasni 5 bodova za vodećim trojcem.

Osijek sutra igra protiv Belupa, ali na klupi neće biti Nenada Bjelice zbog obiteljske tragedije. Navijači Osijeka željno išćekuju debi Mije Caktaša koji bi sutra trebao debitirati. Dinamo i Rijeka će u nedjelju na Maksimiru zaključiti kolo u utakmici nakon koje bi netko mogao barem na kratko preuzeti vrh samostalno.

Očekuje nas proljeće istine gdje se nadamo da će se više pričati o dobro i kvalitetnom nogometu, a manje o sudcima i ostalim sporednim temama.