PAŠALIĆ SLAVIO S ATALANTOM: ‘Razbijačina’ u Rusiji, drugi Hrvat teško nadrapao

Atalanta je u drugom kolu skupine F ovosezonske Lige prvaka kod kuće s 1:0 slavila protiv Young Boysa. Gosti iz Švicarske dugo su se držali bez primljenog gola, ali na koncu su ipak pali.

Talijanskom klubu je veselje donio Matteo Pessina u 68. minuti. Zabio je nakon što ga je asistencijom pronašao Duvan Zapata.

Za pobjedničku momčad je na klupi počeo Mario Pašalić. Hrvatski reprezentativac dobio je priliku u završnici utakmice, u 74. minuti, kada je ušao umjesto jedinog strijelca Pessine.

Atalanta na vrhu

Ovom pobjedom, klub iz Bergama je barem privremeno izbio na vrh ljestvice. Atalanta sada ima četiri boda, Young Boys je s bodom manje, s jednim bodom slijedi Villarreal, a Manchester United je za sada na nuli.

Man United u večernjem terminu u 21 sat na Old Traffordu igra protiv Villarreala.

‘Brodolom’ Šveđana s Čolakom

Antonio Mirko Čolak i njegovi suigrači u dresu Malmoea nisu se dobro proveli na gostovanju u Rusiji. Domaći Zenit je u Sankt Peterburgu slavio s 4:0, a ta pobjeda donijela mu je prva tri boda u skupini H.

Malmoe je bez bodova u društvu u kojem su i Juventus i Chelsea, a u uvjerljivom porazu Čolak je igrao do 62. minute.

Lovren na klupi

Još uvijek nedovoljno oporavljen od ozljede, Dejan Lovren pratio je utakmicu s klupe Zenita. Bez stopera Vatrenih, njegovi suigrači slavili su golovima Claudinha (9′), Kuzjajeva (49′), Sutormina (80′) i Wendela (90’+4).

Na poraz gostiju iz Švedske utjecalo je i igranje s čovjekom manje u najvećem dijelu drugog poluvremena. Anel Ahmedhodžić, reprezentativac BiH, isključen je u 53. minuti, a njegova momčad je do kraja utakmice primila dva od četiri gola u ovoj utakmici.