
Livajin dres pomaže malom Hrvatu: ‘Jako volim nogomet, ali me moje nožice ne slušaju’
Prošlo je malo više od više od tri mjeseca od nereda u Ateni prije utakmice AEK – Dinamo u trećem pretkolu Lige prvaka. Podsjetimo, dogodili su se u večeri 7. kolovoza i u noći koja je slijedila. U neredima je ubijen AEK-ov navijač Michalis Katsouris, a ovih dana se u Grčkoj dogodio zaokret u istrazi i reakciji tamošnjih organa reda s obzirom na to da je priveden domaći navijač kojeg se povezuje s ubojstvom Katsourisa.
Ova vijest iz Grčke najavila je da bi se moglo drugačije postupati barem s dijelom hrvatskih navijača s obzirom na to da je sada sumnja za smrtno ranjavanje AEK-ovog navijača i na domaćoj strani. Što bi se moglo dogoditi dalje, otkrivaju riječi njihovog odvjetnika u Grčkoj.
Atanos Kaimenakis, pravni zastupnik privedenih Hrvata, za Jutarnji list je najavio što sada slijedi. “Moramo čekati rezultate analize DNK i nakon toga ćemo odlučiti o zahtjevu za puštanje iz pritvora uhićenih”, poručio je odvjetnik, misleći na analizu i usporedbu s DNK-om pronađenim na noževima na kojima su bili i tragovi krvi Michalisa Katsourisa.
Grčkog navijača ubio je prijatelj, huligan AEK-a: Nalaz obdukcije u korist Hrvata, Boysi idu kući?
Posao u istrazi se, tako, nastavlja, a odnosi se i na utvrđivanje je li privedeni Grk zaista umiješan u ubojstvo Michalisa Katsourisa, kako su objavili mediji u Grčkoj.
Od privedenog navijača, kako se sada čini, još nije bio uzet uzorak DNK, a nakon što se uzme, taj uzorak usporedio bi se s drugim koji je bio otkriven na dva noža pronađena u noći u kojoj je ubijen Michalis Katsouris.
Za sada je privedeni domaći navijač identificiran kako trči uz Katsourisa i s njim se sudara dok su za njima išli Bad Blue Boysi koji su došli u Atenu.
Ako nalazi otkriju da na pronađenim noževima nema tragova krvi privedenih Bad Blue Boysa, to bi moglo otvoriti vrata da se osumnjičene za ubojstvo pusti. Na tim noževima su ranije već otkriveni tragovi krvi ubijenog Katsourisa.
Pravni zastupnici traže rješenje da se Hrvate što prije pusti ili da se barem postupak protiv njih nastavi u Hrvatskoj, a podsjetimo, njihovi roditelji su ovog tjedna od predsjednika Vlade Andreja Plenkovića tražili odgovor zbog čega je rekao da pozitivni pomak za privedene Hrvate dolazi uskoro.
Dodali su da čekaju već tri mjeseca.
Podsjetimo, tog ponedjeljka i u noći s neredima u kojima je smrtno stradao Michalis Katsouris, Dinamovi navijači došli su u Atenu i slijedili su svi naredni problemi iako u Grčkoj nisu ni trebali biti.
Prije nego su se sreli AEK i Dinamo, UEFA je odredila da na tim utakmicama neće biti gostujućih navijača pa Bad Blue Boysi ne bi imali dozvolu dolaska na AEK-ov stadion.
Livajin dres pomaže malom Hrvatu: ‘Jako volim nogomet, ali me moje nožice ne slušaju’
Hrvatska bruji o najvećem hrvatskom talentu (17), najveći problem Vatrenih mogao bi biti riješen
Dinamo ima novi dan odluke, Barišić ne drži stvari pod kontrolom
Kreće navijačko ludilo: HNS objavio detalje o ulaznicama i kako doći do njih