OVO ĆE SE PAMTITI: Nevjerojatan pothvat Kovačeva nasljednika!

Autor: Matija Majdak

Kakva tri nevjerojatna mjeseca za Bayern! Naime, u tom su razdoblju osvojili pomalo nevjerojatnih pet trofeja.

Nakon što su već ranije uzeli DFB Pokal, Bundesligu, Ligu prvaka i Uefin Superkup, ‘petardu’ su kompletirali večeras kada su u Münchenu u utakmici njemačkog Superkupa pobijedili Borussiju Dortmund 3:2.

Bavarci su sjajno krenuli i nakon 32 minute golovima Tolissa i Müllera imali su 2:0.

Žuto-crni su preko Brandta 39. minuti smanjili, da bi golom Haalanda u 55. stigli i do izjednačenja. Imala je Borussia preko Haalanda i priliku za vodstvo, no Norvežanin nije pogodio iz izgledne prilike.

Bayern je do pobjede stigao u 82. kada Kimmich iz odbijanca pogađa za 3:2.

Kovačev nasljednik Hansi Flick tako je stigao do uistinu nevjerojatnog pothvata, petog trofeja u samo 40 utakmica na klupi.

Inače, bila je ovo i posljednja utakmica u profesionalnoj karijeri Bibiane Steinhaus koji je postala prva sutkinja u povijesti Bundeslige.