OSIJEK ISPAO IZ EUROPE: Gosti šokirali Osijek, Gradski vrt skandirao: ‘Bjelica odlazi’

Autor: Ivan Lukač

Potpuni šok dogodio se u Gradskom vrtu. Momčad Nenada Bjelice ispala je iz Europe od strane kazahstanskog Kiližara porazom 2:0.

Dominirao je Osijek u prvom djelu stvarao šanse, ali lopta nije htjela u gol. U drugom poluvremenu Osijek je smirio utakmicu, a onda su gosti zabili prvi gol i samo 10 minuta kasnije i drugi i time osigurali prolaz dalje.

Velika je ovo senzacija s obzirom da je Osijek bio bolji u oba susreta, ali rupa od 10 minuta izbacila ih je iz Europe. Novi je ovo poraz hrvatskog nogometa od strane Kazahstana. Prošle godine Tobol je šokirao Hajduk.

‘Bjelica odlazi’

Novi je i ovo šok za Osijek koji je za vikend preokretom izgubio i od Lokomotive. Nenad Bjelica tada je bio vrlo uzurjan, a ovim porazom mu je stolica itekako poljuljana, a i navijači su svojim skandiranjem: ‘Bjelica odlazi’ jasno dali do znanja što misle.

Kiližar će u slijedećem pretkolu igrati protiv ciparskog Apoela koji je bio bolji od bugarskog Plodiva sa sveukupnih 2:0. Osijek ozbiljno mora razmisliti gdje je pošlo po krivu da se drugu godinu zaredom na sličan način ispada iz Europe.

2:0

Osijek: Ivušić – Bartolec, Škorić, Lončar, Jurčević – Lovrić, Brlek, Nejašmić, Fiolić – Kleinheisler, Mierez

Kyzylzhar: Lobancev – Tapalov, Gurman, Karkaševič, Mužek, Bušman – Jakovlev, Kone, Podio, Kozlov – Lobjanidze

85′  Sve je manje vremena za Osijek. Neopisivo je što se večeras događa u Osijeku.

75′ Uveo je Bjelica Belju da pokuša spasiti Osijek iz ove agonije u kojoj se trenutno nalazi.

72′ GOOOOOLLL! Muk i tišina sada vlada u Gradskom vrtu. Kone je zabio za 2:0 gostiju. Ako ovako ostane do kraja Osijek će ovdje završiti svoj put.

62′ GOOOOOLLL! Zabio je Ivaniadze nakon što je prije samo dvije minute ušao i sada je utišao Gradski vrt. Ovaj rezultat vodi nas u produžetke.

55′ Prođe li Osijek večeras idući protivnik bit će ciparski Apoel.

52′ Probudili su se gosti, ali i dalje nedovoljno opasni za Ivicu Ivušića.

46′ Lijepa atmosfera na Gradskom vrtu. Svoju momčad došlo je podržati  5107 ljudi

45’+1 Kraj prvog poluvremena koje je proteklo u nadmoći Osječana

43′ Opet dobra prilika za Osijek, fali realizacija

38′ Osijek pokušava doći do gola kako bi satvio utakmicu van dosega gostiju

30′ Malo se utakmica smirila

23′ Lovrić malo pored gola, igra se viktorija na gol Kazahstanaca

22′ Kleinheisler puca, od bloka korner

20′ Osijek ima 80 posto posjeda, čeka se gol

18′ Opet Lovrić puca, ali Lobancev brani, korner

12′ Odličan udarac Brleka ali malo pored gola, nekog je lopta dodirnula od gostiju, korner

10′ Pokušavaju gosti bezuspješno

6′ Lovrića aktivan, šut ali preko gola

2′ Osijek krenuo živo prvi napad i korner iz kjeg se ništa nije izrodilo

1′ Počela je utakmica u Osijeku

________________________________________________

Pobjeda od 2:1 u dalekom Kazahstanu dalo je Osijeku krila za uzvrat pred domaćim navijačima. Iz kluba su javili da je prodano više od 4 tisuće polugodišnjih ulaznica što znači da bi goste mogla čekati vatrena atmosfera.

Osijek je za vikend doživio šok gdje ih je Lokomotiva preokretom pobijedila momčad Osijeka. Izazvalo je to bijes kod trenera Bjelice koji je je izjavio da se određeni igrači moraju dobro zapitati što rade u dresu Osijeka.

Kazahstanci su neugodni, a na to je upozorio i Bjelica te kaže da ih rezultat od 2:1 drži budnim. Na gostovanju su zabijali Kleheinshler i Topčagić.

Osijek oprezan

‘Ispunili su naša očekivanja, u prvoj utakmici su se prezentirali upravo onako kako smo mislili. Očekivali smo da će se braniti u niskom bloku, da će igrati na duge lopte i koristiti svaki prekid za dolazak u napad iz kojih mogu biti jako opasni. U prvoj utakmici su nam stvorili tri, četiri jako dobre situacije, to znači da je pred nama veliki izazov ako želimo pobijediti u ovoj utakmici. A to pod svaku cijenu želimo ostvariti.’ rekao je Bjelica u najavi.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli NK Osijek (@nkosijek)

Vrlo jasan je bio oko igre svoje momčadi: ‘Ne zanima nas kako će oni igrati, fokusirat ćemo se na sebe, na svoj rad na terenu i pokušati dominirati utakmicu, donijeti našim navijačima zadovoljstvo dobre utakmice i europske pobjede. To bi nam bio jako veliki impuls za sve ono što dolazi’

Na teren Gradskog vrta Osijek će istrčati u 20:30, a prijenos je na Max sport 1.