Guliver image

Novi kiks Ajaxa, Šutalo ponovno na udaru kritičara: ‘Ovoj momčadi nema spasa’

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Nastavlja se sezona za zaborav Ajaxa.  U sklopu 22. kola nizozemske Eredivisie na domaćem terenu su odigrali remi 2:2 protiv NEC Nijmegena, a pobjedu su isputili u posljednjim trenutcima utakmice.

Josip Šutalo odigrao je cijelu utakmicu za domaćine, Borna Sosa je ostao na klupi, a Jakov Medić nije pronašao mjesto niti u zapisniku nakon što je posljednjih pet utakmica ostao na klupi.

Domaćini su poveli već u sedmoj minuti utakmice golom Briana Brobbeyja i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu. Gosti su do izjednačenja stigli u 61. minuti nakon autogola Jorrela Hatoa.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli AFC Ajax (@afcajax)

Loša sezona

Portugalac Carlos Forbs zabio za ponovno vodstvo u 79. minuti, ali gosti su ipak stigli do boda u završnim trenutcima utakmice. Strijelac za NEC u 95. minuti bio je Rober Gonzales.

Nažalost, grešku je napravio naš reprezentativac Šutalo. Lopta se odbila na nogu usamljenog Gonzalesa kojeg je Šutalo potpuno neobjašnjivo ostavio samoga.

On  je nepotrebno krenuo zatvarati prvu vratnicu i napustio napadača kojeg je prethodno u akciji čuvao. Na kraju je ispalo da nije čuvao nikoga, a Ajax je tako ostao bez pobjede. Navijači su šokirani te pišu kako mnogi nisu dostojni dresa Ajaxa kao i to da ovoj momčad jednostavno nema pomoći.

Dinamo je visio kao luster, ali Jakirović se opet spasio: Varaždin je zaslužio barem bod

Autor:Dnevno.hr/ I.L