Neviđeni debakl Štimčeve reprezentacije: Srušio ih igrač koji godinu dana nema klub

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Igor Štimac je doživio jedan od najbolnijih poraza otkada je izbornik Indije. U azijskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine sada je doživio nova dva velika kiksa.

Nakon remija bez golova protiv Afganistana prije pet dana, isti je protivnik sada porazi Indiju rezultatom 2:1. Indija je kao domaćin dočekala Afganistance na stadionu Indire Gandhi u Guwahatiju.

Bili su veliki favoriti, ali ova dva kiksa šokirala su navijače i javnost. Indija je povela golom Sunila Chhetrija iz penala u 38. minuti. Međutim, Afganistan je u nastavku došao do potpunog preokreta.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Indian Football (@indianfootball)

Težak poraz

Najprije je zabio Rahmat Akbari u 70. minuti, a pobjedu gostiju je iz penala potvrdio Sharif Mukhammad u 88. minuti za potpuni šok i možda najteži poraz otkada je na klupi najmnogoljudnije zemlje svijeta.

Indija je na FIFA-inoj ljestvici 117., a Afganistan 158. reprezentacija svijeta. Neuspjeh Štimca još je veći ako se u obzir uzme da je  Afganistan u prva dva kola je doživio dva uvjerljiva poraza. Katar ga je razbio 8:1, a Kuvajt 4:0.

Da stvar bude gora za Štimca  čak 18 igrača Afganistana štrajka zbog saveza pa je protiv Indije igrala gotovo treća postava reprezentacije.  Npr. napadač Mukhammad koji je zabio odlučujući gol nema klub od prošlog ljeta